• 28.11.24, 06:45

Ostja jahib järelturu korterit, uusarendused veel oodaku

Ostujõu paranemise ja langevate intresside mõjul on koduostjate huvi jälle kasvamas, kuid soov soetada värskelt valminud korter on leige.
Paneelmagalad annavad eluasemeturul tooni, ent määravad ka selle suuna.
  • Paneelmagalad annavad eluasemeturul tooni, ent määravad ka selle suuna.
  • Foto: Raul Mee
Tuleval aastal ootavad analüütikud kinnisvaraturu edasist elavnemist, kuid kammitsema jääb seda madal tarbijakindlus ja reaalpalga kasvu seiskumine.

Seotud lood

Uudised
  • 26.11.24, 09:11
Järgmisel aastal tuleb eluasemeturul aasta 2022
Tõenäoliselt on Eesti majandus praeguseks põhja ära katsunud ja tulevikuväljavaade on paranemas, kinnitab Luminori Baltikumi eraisikute panganduse juht Tanel Rebane.
Uudised
  • 07.11.24, 06:45
Konkurents kodulaenuturul on väga-väga karm
Aga kas nüüd hakkab naftat diivanist tulema, selle kohta ma natuke jahutaksin ka ootusi, sõnas SEB juhatuse esimees Allan Parik.
Uudised
  • 19.11.24, 10:13
Arendajad löövad kopa maase üha suurema kindlusega
Ehkki euribor on jõudnud kauaoodatud languseni ning suvise tipuga võrreldes vähenenud veerandi võrra, pole see kinnisvaraturule aktiivsust veel liialt palju juurde toonud. Milline olukord turul valitseb ning kas märgata on ärkamise ilminguid, selgitab Luminori laenukompetentsikeskuse juht Helina Kikas.
Uudised
  • 26.11.24, 11:45
Koduostjate läbirääkimisjõud hinna üle hakkab kahanema
Tallinna järelturg on Vilniusega võrreldes taskukohasem
Swedbanki prognoosi järgi langetab Euroopa Keskpank hoiustamise püsivõimaluse intressimäära igal järgneval istungil 25 baaspunkti võrra, kirjutab Swedbanki ökonomist Marianna Rõbinskaja.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.

Enimloetud

1
TOP
  • 01.09.25, 06:30
Kinnisvarabüroode TOPi üks tõhusamaid väärtustab talente
2
  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
3
Suur lugu
  • 15.08.25, 06:45
Arendajad neelasidki maksutõusu alla. Kas ees on jõujoonte tõsisem muutus?
Käibemaksutõusu mõju eluasemete müügimahule osutus bluffiks. Turul pinge ja patiseis kerib vinte.
4
Uudised
  • 16.09.25, 06:45
Kuld ja kinnisvara - keeruliste aegade turvasadamad
5
TOP
  • 11.09.25, 12:56
Kinnisvara korrashoiu TOP: koore riisus Sõõrumaa pealinna koolide haldusäri
6
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele