• 14.03.25, 06:45

Elukondlikul järelturul hakkab tehingute arv langema

Täna ei ole mõtet osta turu keskmisel tasemel korterit, et seda keskpärase hinnaga välja üürida; kuskil peab olema mingi konks, tõdeb kinnisvaranalüütik Tõnu Toompark.
Kinnisvaranalüütik Tõnu Toompark.
  • Kinnisvaranalüütik Tõnu Toompark.
  • Foto: Liis Treimann

Seotud lood

Uudised
  • 07.03.25, 10:50
Eluasemeturg tõmbub pingesse - 4 eksperti jagavad juhiseid
Korja üles: soovitused arendajale, maaklerile, ostjale ja müüjale. Vaata - just niipalju kallineb uus eluase alates 1. juulist
Turuosalised, kinnitage turvarihmad - 1. juuli käibemaksutõus läheneb, senise standardmäära 22% asemel hakkab kehtima 24%. Neli eksperti jagavad ridamisi praktilisi soovitusi ja toovad välja, kuidas käituda.
Uudised
  • 12.03.25, 11:07
Jätkusuutlik kinnisvara on tulevikukindel investeering
Siin on hoonete süsiniku jalajälje tegevuskava 3 etappi
Kahjuks on hoonete CO2 jalajälje arvutamise kohustus edasi lükatud. See pidi meil Eestis kehtima hakkama 1. juulist 2025. Samm tekitab kahtlusi nii sektori valmisolekus kui ka poliitilise tasandi tahtejõudu viia ellu tõelisi muutusi, kirjutab Foruse kinnisvara jätkusuutlikkuse juht Jaanika Veldre.
Uudised
  • 11.03.25, 14:51
Vaata, kuidas muutusid korterite hinnad üle Eesti 10 aastaga
Vaata detailseid graafikuid, kuidas hinnad muutusid 10 aastaga maakondades, linnades ja Tallinna linnajagudes.
Maa- ja Ruumiameti andmetel oli 2024. aastal Eesti korteritehingute keskmine hind ~118 400 eurot, kirjutab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja näitab kuidas ning kui palju hinnad muutusid.
Uudised
  • 05.03.25, 10:43
Pealinna eluasemeturg vilistab maksutõusudele
Kui mujal on kinnisvaraturg valdavalt plusskraadis, siis Narvas paugub endiselt pakane, kirjutab Uus Maa juhatuse liige ja kinnisvaraanalüütik Igor Habal.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele