Kinnisvarahaldus sisenes tormiaastasse: kohale jõudis tehisintellekt
Tehisintellekt on kinnisvarahaldusse kohale jõudnud ja teenustedisain muutub oluliselt, sõnas Proact Halduse asutaja Janek Hintsov saates "Kinnisvaratund".
“Aastal 2024-2025 toimus turul kompamine, mis toimuma hakkab. On toimunud kohanemine. Välinvestoreid lähiajal pigem ei tule. Kui vaadata kaugemalt Eesti turgu ja tõmmata suurema pastakaga joon mööda Venemaa piiri, siis Eesti jääb selle pastakajoone alla.”
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.