Tänapäevased moodulmajad on väga suurte võimalustega nii arhitektuuri osas kui ka tulevaste elanike soovide ja vajadustega arvestamisel. Energiatõhuste, keskkonnasõbralike ja kiirelt valmivate elementmajade populaarsus tõuseb Eestis iga aastaga, kinnitab Omatalo Eesti asutaja ja juht Raju Söödor.
Omatalo elementmajad:
Põhjamaade suurim majade valik
A-energiaklass
ISO ja CE kvaliteedisertifikaadid
Soodne hind tänu suurele tehasetoodangule
Pikk ajalugu ja kogemused aastast 1939
Telli võtmed kätte või ehita ise!
Esimesed teadaolevad elementmajad Eestis pärinevad juba aastast 1945, kui soomlased sõjavõlgade katteks neid Eestisse tarnisid ning Vana-Pääskülla püsitasid. Seega ei ole element- ehk moodulmajade puhul tegemist sugugi uue ajastu trendi, vaid end tõestanud kestva ja suurepärase koduehitusviisiga.
Tänu tehaste robot- ja automaatliinidele on kogu moodulite tootmisprotsess 100% kontrollitud ning kõik elemendid alati täpselt mõõtudes. Elementmajade tootmine toimub kuivas siseruumis, olles kaitstud ilmastikuolude, niiskuse ja liigse päikese käes kuivamise eest. Tehases valminud detailid monteeritakse ehitusplatsil kokku ning saavad katuse alla umbes nelja päevaga.
Kuna konstruktsiooni- ja seinalahendused ning seinte sidumised lae ja sokliga on tootja poolt sadu kordi läbi katsetatud ning võimalikult optimaalseks arvutatud, pole tellijal, projekteerijal ega ehitajal tarvis liigseid teha arvutusi ega üle mõelda. Majamudelites kasutatud äärmiselt energiatõhuste ning rõhutihedate lahenduste tehnilised parameetrid vastavad ka tänapäeva kõige karmimatele põhjamaa tingimustele. See omakorda võimaldab luua tehniliselt läbimõeldud ehitisi, millega kaasneb ideaalne ning energiasäästlik sisekliima.
Kindel eelarve hoiab kulutused kontrolli alla
Möödas on aeg, mil enamik elementmaju olid ühesugused. Täna on võimalik tellida väga erinevaid majatüüpe ning lahendusi, samuti on elementidest võimalik teha passiivmaju. Moodulitest saab luua nii lameda kui ka viilkatusega ja püramiidmaju, samuti on võimalikud rõdud, katuseterrassid ning avarad trepihallid. Seinaelemente saab toota kuni viiemeetriseid ning elementidest valmistatakse nii era-, rida-, paaris- kui ka kortermaju.
Elementmaja on teadliku kliendi maja, kuhu saab paigaldada kõiki kütteliike alates kesk-, maa-, gaasi- ja elektriküttest kuni ahju- või õhutorude kütteni. Kui elemendid on maja sisu ehk süda, siis viimistlusviise on väga erinevaid – saab kasutada nii kivi, puitu kui ka muid materjale. Lisaks majatüüpidele võib ka sise- ja välisviimistlust valida kataloogi abil või leida parima lahenduse ostja ja arhitekti koostöös. Tänu tänapäevastele mitmekülgsetele tootmisvõimalustele leiavad sobiva moodulmaja nii moodsat arhitektuuri otsiv kui ka klassikalist lihtsust hindav inimene.
Elementmaja eelis on ka kindel eelarve - projekt on algusest peale täpselt paigas ning tehasest saadakse täpsed hinnad moodulite, katuse ning avatäidete kohta, siis on ka finantsasutused nõus elementmajade püstitamiseks palju lihtsamalt eluasemelaenu andma. Siiski tasub koduotsingul olles hoolikalt tutvuda kõigi suuremate turul tegutsevate elementmajatootjatega, küsida näha referentse ning tutvuda nendega, et olla kindel oma valiku kvaliteedis. Kodu ei soetata siiski igal aastal
Kui veel viis aastat tagasi soovis umbes 80% tellijatest puidust majakarpi elementidena ning suurema osa tööst ise teha, siis tänaseks on olukord muutunud täpselt vastupidiseks. Elementmaja on mõeldud nõudlikumale ja mugavamale inimesele, kes ei soovi mitu aastat oma elust majaehitamisega tegeleda, vaid soovib kiiresti ja soodsalt kõigile nõudmistele vastavat vastupidavat kodu.
Tehases valminud detailid monteeritakse ehitusplatsil kokku ning saavad katuse alla umbes nelja päevaga.
Omatalo EestiSoome üks tunnustatumaid majatootjate kaubamärke Omatalo loodi 1939. aastal. 20 aastat tagasi jõudsid esimesed Omatalo majad Eestisse ning tänaseks on endale elementmajadest energiatõhusa ja loodussõbraliku kodu soetanud üle tuhande rahuloleva Eesti inimese. Omatalo on alati olnud innovaatiline, järgides tänapäevaseid moodsaid arhitektuurijooni ning täites samas aina karmistuvaid ehituskvaliteedi ning energiatõhususe nõudeid. Samas ollakse piisavalt klassikalised, et väärtustada puitarhitektuuri lihtsust ning aegumatust. Kõik Omatalo tooted omavad CE kvaliteedisertifikaati ning kõikide majakonstruktsioonidega kaasneb 10-aastane garantii.
Omatalo
Seotud lood
Hea arhitekt ei paku kliendile ainult soovitud projekti, vaid ka hoone projekteerimiseks vajalikku lisainformatsiooni, mõistlikke lahendusi ja koostööd usaldusväärsete partneritega.
Majja tuleaseme planeerimisel tuleks enne eelkõige läbi mõelda, kas seda soovitakse kütmise või silmailu pärast ning langetada valik lähtuvalt sellest, ütleb Koltsi Kaminad OÜ juhatuse liige Andrus Konga.
Päikeseelekter on viimastel aastatel üle maailma muutunud üha konkurentsivõimelisemaks energiatootmise liigiks tavapäraste energialiikide kõrval. Ka Eestis on huvi PV- ehk Photovoltaic-süsteemide vastu väga suur ja aasta-aastalt suureneb ka kohalik paigaldusvõimsus, sest tasuvusaeg parimatel juhtudel jääb tänaste energiahindadega isegi alla kümne aasta.
Tänapäeva tõhusaim vahend maja soojustamiseks on polüuretaansoojustus (PUR), millega täidetakse seintes olevad õhuvahed ning muudetakse maja õhukindlaks. PUR-isolatsioonvahud soojustavad hoone külmasildadeta ning alandavad kulutused nii küttele kui ka jahutamisele minimaalseks, olles seega ideaalne lahendus näiteks passiivmaja ehitajatele. Lähemalt räägib rahvusvaheliselt sertifitseeritud passiivmajade konsultant Raul Õuemets Eesti Varaehitus OÜst.
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?