Endover KVB tegevjuht Robert Laud soovitab maakleri valimisel esitada talle 10 küsimust.
Hea maakleri leidmine ei ole lihtne. Rober Laud pakub välja järgmised küsimused, mis aitavad valida hea koostööpartneri:
1. Millised on maakleri põhipiirkonnad/linnaosad, kus tegutseb?
Artikkel jätkub pärast reklaami
2. Kui suur on olemasolev püsiklientide baas? Millise varasema kogemuse ta kaasa toob?3. Milline on maakleri tööaeg (kas ka nädalavahetused ja õhtused kellaajad)?4. Millised on proaktiivsed tegevused müügini jõudmiseks?5. Millised on reklaamikanalid kinnisvaraobjekti müümiseks?6. Kuidas on korraldatud reklaamikulude katmine?7. Kas ta on atesteeritud maakler?8. Kas vajadusel teostab hindamist?9. Kui pikk on tavaliselt müügiperiood, eeldusel, et hind on turuhind?10. Milline on vahendustasu suurus?
Seotud lood
Ober-Haus Kinnisvara juht Tarmo Kase hoiatab kutsetunnistusega maaklerite eest, kes lasevad vana rasva pealt mugavustsoonis liugu.
Hea maakler tegutseb ühes piirkonnas, tal ei ole müügis üle 100 objekti ning loomulikult on tal kutsetunnistus taskus, arvavad kinnisvarabüroode juhid.
Kutsetunnistus on olemuselt kvaliteedimärk, mida ei anta igaühele, kirjutas Domus Kinnisvara juhatuse liige Ingvar Allekand kinnisvarauudistele.
Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.