Vastupidi, meile esitatud tingimustes oli üks köök. Ka kolm kööki (puhkenurka) oleks ruumilahendused võimaldanud, kui meid oleks sellest vajadusest teavitatud.
Kinnitasime korduvalt oma valmisolekut ruumid üle anda 23. septembril, et mitte põhjustada tarbetut kolimist ajutisele pinnale. Arvestades, kui kulukas, turvariske põhjustav ja ebamugav see töötajatele on, tundub ka see meile ebaloogilise sammuna.
19. augustil kinnitas Aare Aun, justiitsministeeriumi varahalduse peaspetsialist, oma e-kirjas: ”Seal (TASKUS -toim) on seejuures pind ka mõnevõrra väiksem, mis hetkel teeb atraktiivsemaks just otse kesklinnas asuva üüripinna.” Haimi väidab vastupidist, et Taskus on neil 48 ruutmeetrit rohkem, ja et see on eeliseks.
Tarmeko KV on ka kinnitanud, et võib ruume juurde pakkuda või vähendada nii, et kõik ruumid oleks jäänud samale korrusele (30.08.2010 saadetud e-mail). 14. septembri pakkumises oli üldpind 496, 28 ruutmeetrit hinnaga 95 krooni ruutmeetri eest või koridorideta pind 388,2 ruutmeetrit hinnaga 110 krooni ruutmeetri eest. 16. septembril saadetud pakkumises suurendasime kabinettide arvu 485,5 ruutmeetrini hinnaga 105 krooni ühe ruutmeetri eest.
Viimase pakkumise üürihindade vaheks saame sarnaselt Äripäevaga 13 krooni ehk 118 krooni ruutmeeter TASKU ja 105 krooni ruutmeeter TARMEKO.
Väide, et vaid kaks töötajat soovisid Tarmeko KV pinda tundub meile kummalisena. Kohtute raamatupidamiskeskusest on ruumidega tutvumas käinud Christer Haimi ja Elen Eigo Aunbaum. Ülejäänud 26-le raamatupidamiskeskuse inimesele pole kahjuks õnnestunud ruume tutvustada.
Huvitav, kas töötajatele tõesti meeldib parkida oma autod mööda linna laiali korraliku tasuta parkla asemel.
Tarmeko KV büroohoones on rentnikuks viis erinevat IT-firmat, kes muude teenuste hulgas pakuvad ka ööpäevaringset tugi- ja hooldusteenust. Hoones on olemas Elioni ja RIA andmeside ühendused, lisaks pakkusime SAF profilinki, mida kasutab näiteks Eesti Energia, Elering, ASO ning seadmetel on NATO sertifikaat.