Karm konkurents paneb arendajad tsirkust tegema. Kümnest ostjast üks valib uue korteri
Viimastel kuudel on kõlanud hoiatusi, et aina enam uusi kortereid ootab Tallinnas uut omanikku ja nende hinnavahe käriseb aina suuremaks, mis paneb arendajad suurema surve alla. Või on see statistiline kõverpeegel?
Kinnisvaraarendus on kapitalimahukas äri, kus laen on arengu mootor, mitte punane lipp, kirjutab Liveni finantsjuht Joonas Joost vastulauses Äripäeva artiklile.
Tänavu avalikke võlakirju turule paisanud kinnisvaraarendajad kipuvad sõltuma aina uutest laenudest, sellega kaasnev kõrge risk heiskab investoritele mitu punast lippu.
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.
Paljud arvavad, et maakleri ülesanne on korraldada vaatamisi, leida ostja ja valmistada ette dokumendid notaritehinguks. Tegelikult on see hoopis teistsugune.