• 24.04.24, 09:25

Vastupidav ärikinnisvara turg aktiveerub

Hinda kinnikiilunud eluasemeturg kaotab nõudlust. Ärikinnisvara turg aga on märkimisväärselt teistsugune, kirjutab kinnisvaraettevõtte Restate analüütik Julia Linde.
Eesti Panga statistika kohaselt ei ole tähtajaks tasumata eluasemelaenu ja äriühingute laenude võlgade kasvu märgata, märgib Restate analüütik Julia Linde (Foto: Restate).
  • Eesti Panga statistika kohaselt ei ole tähtajaks tasumata eluasemelaenu ja äriühingute laenude võlgade kasvu märgata, märgib Restate analüütik Julia Linde (Foto: Restate).
Esimeses kvartalis vahetas Harjumaal kinnisvara omanikku 656 miljoni euro väärtuses, mis ületab eelmise aasta sama perioodi tulemust 89 miljoni euro võrra ehk 15,7%. Samas võrreldes läinud aasta neljanda kvartaliga on tehingute koguväärtus langenud 6,8% võrra.

Seotud lood

Uudised
  • 24.04.24, 09:04
Narva tööstusinkubaator hakkab ettevõtteid Ida-Virumaale meelitama
Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo allkirjastas käskkirja, millega suunatakse EL Õiglase Ülemineku Fondist pea 8,5 miljonit eurot tööstusinkubaatori rajamiseks Narva.
Uudised
  • 22.04.24, 10:18
Soome kinnisvaraarendus suikub
Kukkuvad hinnad ja olematu nõudlus on seisanud Soomes kinnisvaraarenduse. Alustatud elamuehitusprojektide arv oli Soomes mullu madalaim aastast 1995 alates ja sama kaugele kukkunud ehituslubade arv viitab vaikelu jätkumisele, kirjutas SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Uudised
  • 22.04.24, 06:45
Kinnisvara ostujõud taastub kahe aasta pärast
Hoonete renoveerimine lonkab kolmest kohast, energiamärgised tekitavad ühiskonnas jätkuvalt segadust. Samas energia hind tulevikus võib erineda kordades praegu prognoositust just erinevate aktsiiside muudatuste tõttu, hoiatab Luminori peaökonomist Lenno Uusküla kommentaaris Kinnisvarauudised.ee-le.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.02.26, 09:22
Anna oma ärile hoogu Ülemiste Citys – Tallinna uues linnasüdames
Ülemiste City unikaalne asukoht, kus piltlikult öeldes kohtub Eesti Euroopaga ja vastupidi, on muutnud piirkonna nii kohalike kui rahvusvaheliste ettevõtete tõmbekeskuseks. Lähiaastate ambitsioonikad arenguplaanid suurendavad linnaku mõju ja tähtsust mitte ainult majanduses, vaid üha enam ka kohalike elanike ja väliskülaliste jaoks. Samuti algas äsja esindusliku Eesti botaaniku ja ökoloogi Viktor Masingu järgi nime saanud ärihoone ehitus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele