Kui oled ehitusõigusega kursis, hoiad kokku nii raha, närve kui ka aega
Ehitamine on üksjagu keerukas ettevõtmine, mis vajab õnnestumiseks mitmekordset kogemust. Juba vanarahvas teadis rääkida, et esimene maja ehita vaenlasele, teine sõbrale ja alles kolmas iseendale.
Paljudele tuleb sageli üllatusena, et loa- või teatisekohustuslikud tegevused puudutavad ka hoone lammutamist või laiendamist, mis kuuluvad seaduse järgi samuti ehitamise mõiste alla.
Foto: Shutterstock
Et õiguslikud aspektid ei nurjaks ehitamist, olgu see siis esimene või mitmes katse, on WALLESSi vandeadvokaadid Piret Kergandberg ja Angela Kase ühes mitmete teiste kinnisvarale ja ehitusõigusele spetsialiseerunud ekspertidega pannud oma ekspertteadmised ja kogemused kirja „Ehitusõiguse käsiraamatusse“.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.