• Meelis MandelMeelis Mandel
  • Joonas-Hendrik Mägi
Hommikuprogramm
00:00
Kinnisvaraturg soosib praegu ostjat, klient kaupleb mõnuga

Uus Maa vanemmaakler Margit Sild rääkis Äripäeva raadios, miks on just praegu kinnisvara ostmiseks õige aeg.

Maakleri sõnul on põhjused ära tabanud ka noored, kes üha julgemalt pangast laenu võtavad. "Noored eelistavad uusarendusi ja tahavad üha rohkem üürimise asemel laenu võtta ja kodu osta," rääkis Sild.

Lisaks ostavad Eesti tehnoloogiaettevõtetes töötavad välismaalased järjest rohkem Tallinna kinnisvara ja näevad siin pikka tulevikku.

Sild tõdeb, et kunagi töökoha pärast Tallinnasse korteri üürinud IT-inimesed näevad meie pealinna kui väga turvalist kohta laste kasvatamiseks. Seetõttu kinnitatakse siin üha tugevamalt kanda ja luuakse peresid.

Intervjuus tuli juttu veel ka uutest normidest kinnisvara ostes, kauplemisest ja Tallinna vanalinna madalpunktist.

intervjueeris Meelis Mandel.

Foto autor: Andras Kralla.

Hetkel kuum

US Real Estate’i projektid on Eestis selgelt eristuvad: neis on visiooni, kvaliteeti ja pikaajalist väärtust, märgib US Real Estate’i vastne arendusjuht ja juhatuse liige Piret Üts.
Uudised
  • 02.06.26, 15:43
Ambitsiooni fluidum: Sõõrumaa sai kinnisvarafirmale arendusjuhi Tallinna Sadamast
Taaskord on siin arendajale kohane üks nõuanne. Ärksamad jagavad asja. Piiratus saab arendajale piduriks
Elamuehitustandreil käib töö ja vile koos. Ehitajail kurtmiseks põhjust ei ole.
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
See siin on kuum teema. Välja joonistub vana ja uue katastroofiline haakumatus
Suur lugu
  • 08.06.26, 13:04
Martin Karro: ootame arendajaid büroohoonest elamu tegemise ettepanekutega. Estonia lisamaht peatänavaga ei haaku
Eluasemeturul ja linnaruumis kisub tuliseks. Miljoniruuduküsimus muutub aina päevakajalisemaks
Tallinna lähiümbruse kinnisvara uurinud ajakirjanik nimetas järgmised perspektiivikad piirkonnad
Saated
  • 09.06.26, 11:44
Tallinna lähiümbruse kinnisvara uurinud ajakirjanik nimetas järgmised perspektiivikad piirkonnad
Planeeritava elamukvartali arhitektuurne lahendus.
Uudised
  • 03.06.26, 10:31
Pealinn saatis Kaamose elamukvartali detailplaneeringu linnavolikokku
Sellisena peaks see Tervisemaja valmima.
Uudised
  • 04.06.26, 12:18
3 arendaja pingutus toetab mägede renessanssi. Kae galeriid!
Rahavooga ärikinnisvara on viimastel aastatel olnud Eesti investeerimisturul üks aktiivsemaid segmente, kirjutab  Pindi Kinnisvara Äripinnad juhatuse liige Kristen Oliver Rattasepp.
Uudised
  • 03.06.26, 11:18
Investori ellujäämiskursus. Mis eristab spekulatiivset vara stabiilsemast investeeringust?
Mida investor ärikinnisvara valdkonnas otsib ja küsib? Mis võib käivitunud tehingu katkestada?
“Meie praktikas tuleb seda päris sageli ette, et ühistu juhatus pöördub meie poole, loeb üles kõik maja murekohad ja tunnistab, et neil napib kõigega tegelemiseks aega, nii mõneski asjas aga ka teadmisi,“ tõdeb Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht Ronald Tõnisson.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.26, 14:27
Millal jääb korteriühistu juhatus hätta? Märgid, et maja vajab professionaalset haldust

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele