• 20.12.06, 12:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Prantsusmaa sõlmis Gazpromiga uue leppe

Prantsusmaa ei karda suurendada oma sõltuvust Venemaa gaasist ning Gaz de France (GdF) sõlmis sel nädalal Vene Gazpromiga uue tarnelepingu aastani 2030.
GdF ostab aastani 2030 Venemaalt gaasi 12 miljardit kuupmeetrit aastas, millele aastast 2010 lisandub veel 2,5 miljardit kuupmeetrit Läänemere alla rajatava gaasijuhtme vahendusel, kirjutas agentuur Bloomberg. Vastu saab Gazprom võimaluse müüa tuleva aasta keskpaigast gaasi otse Prantsusmaa lõpptarbijatele.
"Ei ole kahtlust, et see tehing lisab Prantsusmaa ja Euroopa energiajulgeolekut," ütles Gazpromi tegevjuht Aleksei Miller eile Moskvas lepingu allkirjastamisel.
Lisaks teatas Gazprom, et võib olla huvitatud varade ostmisest, mis GdFi ja Suezi ühinemisel müüki võivad tulla.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Venemaa on Norra järel Prantsusmaa suuruselt teine maagaasiga varustaja, mis tarnib 23% GdFi müüdavast gaasist. Mullu tarnis Gazprom GdF-ile 13,1 miljardit kuupmeetrit gaasi.
Läinud kuul sai Gazprom juurdepääsu ka Itaalia maagaasi jaemüügi turule, sõlmides koostöölepingu Itaalia energiafirmaga Eni SpA. Juba varem alustas Gazprom Briti tarbijate varustamist. Firma peab kõnelusi Saksa E.ON AGga mahutite ostuks Ungaris, mis on võtmepositsioonil Balkani riikide varustamiseks.
Kartes Venemaa gaasi nappust, kiirustavad ELi liikmesriigid Gazpromiga eraldi kokkuleppeid sõlmima. Kõnelused ELi ühise koostööleppe üle Venemaaga, mis hõlmab ka energeetikat, on takerdunud.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele