• 22.03.07, 13:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maa hind Jaapanis tõusis esmakordselt 16 aasta jooksul

2006. aastal tõusis Jaapanis maa hind esimest korda viimase 16 aasta jooksul.
Valitsuse aruande kohaselt on see märk deflatsiooni möödumisest, mida toetab majanduse rahulik areng, kirjutas Reuters.
Kuigi üldise hinnatõusu põhjuseks on maahinnatõus suurlinnade ihaldusväärsetes paikades ja muude piirkondade maahinnad endiselt kergelt langesid, näitavad märgid, et majanduskasv hakkab ka mujal hindu kergitama.
Jaapani maa-, infrastruktuuri- ja transpordiministeeriumi andmetel tõusis maa hind 2006. aastal 0,1%, samas ärimaade hind kasvas 2,3%. See oli esimene tõus pärast 1990. aastat, kui lõhkes inflatsioonimull. Jaapanis kasvas majandus 2006. aastal 2,2%, mille põhjus on suurenev nõudlus ühiselamute ja äripindade järele suurlinnades.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Barclays Capitali peaökonomisti Takuji Aida sõnul hakkab kohalik kinnisvaraturg elavnema. "Kindlasti on sellel oma roll ka Jaapani keskpangal, mis hoiab intressimäärasid ebanormaalselt madalal," lisas ta.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.05.26, 11:34
Kaev ei sünni joonlauaga, sest maa all paneb asjad paika loodus
Kaevumeister Tarmo Hälvin ütleb, et maa all ei tööta miski joonlaua järgi. Ühel kinnistul tuleb vesi kätte viie meetri pealt, kõrvalkrundil võib sama tulemuse nimel kaevata poole sügavamale. Just ettearvamatus on see, miks salvkaevude rajamisel ei määra töö mahtu ainult rõngaste arv või augu sügavus, vaid pinnas, veesooned ja kogemus oskus seda kõike lugeda.

Hetkel kuum

Summus Capitali juhatuse liige Aavo Koppel ja ettevõtte investeeringute juht Hannes Pihl on käima tõmmanud tõelise rahaveski.
Saated
  • 12.05.26, 11:11
Rahaveski. Poolas kiirelt toimetav Summus näitab, kuhu tasub esimesena vaadata
Poola on nüüd Baltikumi turu osa! Vaata, kuhu seal investeerida. Siin avaneb tulevik
Sarikapeolised hoos.
Uudised
  • 15.05.26, 12:15
Galerii: Scandium võttis Mustamäe megaarenduse 15-miljoniliselt hoonelt sarikapärja
Tallinna linnaplaneerija Oliver Alver analüüsib erinevaid arendajate tüüpe.
Uudised
  • 14.05.26, 06:15
Linnaplaneerija: On päris arendajad, paberil arendajad ja pensionifondi mehed
Arhitekt ja füüsik Kaja Pae.
Uudised
  • 13.05.26, 12:05
Kaja Pae: Kas peame iga arenduse juures uuesti avastama, kust päike tõuseb?
Tallinna linnaarhitekt Andro Mänd näeb Tallinna kikilipsukujus potentsiaalset trumpi ja edulugu.
Uudised
  • 15.05.26, 06:00
Arendaja ja ametnik, pange tähele! Tallinna linnaarhitekt: pealinna kikilipsukuju on ju puhas boonus
See puudutab igaüht. Tallinna suure ringtee algne idee on ära lörtsitud. Mänd: Need on nagu veresooned, mis lupjuvad ja lupjuvad
Kasvuruumi on ees küll ja veel.
Uudised
  • 18.05.26, 06:15
Summuse rahaveski kogub pöördeid: I kvartal lisas müügitulu ja puhaskasumit
Aavo Koppel: laienemine Poola turule on täitnud oma eesmärki
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) juhatuse liige ja kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark vaatab turule sügavuti otsa.
Uudised
  • 13.05.26, 11:05
Kinnivaraturul käib tugevamate väljasõelumine
Business Arena Baltics 2026 näitas selgelt, et sektori järgmine arenguhüpe ei sõltu ainult suurtest strateegilistest otsustest, vaid ka sellest, kui sujuvalt toimivad igapäevased tööprotsessid.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 09:29
Kuidas kiirendada kinnisvaraprojekte ilma suurte investeeringuteta?
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele