Riigikogu liige Evelyn Sepp tunneb oma
ajaveebis muret Eesti tennises valitseva naiste ja meeste ebavõrdsuse üle. Ehk
siis naisi sulaselgelt diskrimineeritakse.
„Kui maailmatennis on ühemõtteliselt lõpetanud oma lahingud sportlaste võrdse kohtlemise üle ja naiste ja meeste suurturniiride võidurahad on ühtlustatud, siis Eesti astub siin jõudsalt vastupidises suunas oma kiviaja sammu,“ kirjutab Sepp oma ajaveebis.
Meeste üksikmängu võitja auhinnaraha on nimelt 150 000 krooni kui naiste sama kaalu võidupreemia vaid 100 000 krooni.
"On see millegagi põhjendatav? Ei ole! Kui osavõtjaid napib, siis võib kuskilt maalt mõlema puhul preemiarahad välistada, kuid mitte teha vahet naiste ja meesteklassi puhul,“ arutleb riigikogulane.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Lisaks võib see vastuolus olla ka nn võrdse kohtlemise põhimõttega ja seega ka Eesti seadustega,“ arvab naine.
Lisaks Tennise Liidu hurjutamisele jätkub Sepal kiidusõnu Eesti noorte tennisiste, Kaia Kanepit, Maret Ani ja Margit Rüütlit aadressil. Tänu neile on Eesti tenniselu muutunud märksa atraktiivsemaks. Samas tunneb riigikogulane muret meie kesise meeskasvu järgi, tõdedes, et meeste tennises tuleb siiski veel kaasa elada pigem naaberriikide noortele tennisestaaridele.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.