ASi Tallinna Vesi sõnul on veehinna tõus
vajalik tulevaste ning samuti ka juba olemasolevate varade hea seisukorra ning
tootlikkuse säilitamiseks vajalike investeeringute tegemiseks.
"Tariifitõus võimaldab ettevõttel jätkata investeeringuid veekvaliteeti, keskkonnahoidu ja kliendirahulolu suurendamisse," märkis Tallinna Vee finantsdirektor Siiri Lahe, lisades, et samuti on olulisel määral kasvanud tootmisprotsessi sisendid (kemikaalid, kütused, keskkonnatasud), mis paljudel juhtudel on seotud THI-st oluliselt enam kasvavate indeksitega.
Pärimisele, kui palju teenivad Tallinna Vee omanikud, sh linn, hinnatõusust lisatulu, jättis Lahe konkreetse vastuse andmata. "Me ei saa avaldada prognoose, mida pole avalikustanud börsi vahendusel. Saame hinnatõusust lisatulu, kuid see ei võrdu omaniku lisakasumiga. Ettevõtte jaoks on kuluefektiivsus oluline märksõna ja seetõttu on meie jaoks omanike poolt oodatava tootluse tagamine suureks väljakutseks."
Autor: Haldusuudised.ee
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.