Singapuri ehitatakse 26korruselise
"roheline" pilvelõhkuja, et parandada metropoli ökoloogilist olukorda.
Pool kõrghoonest katab taimedest moodustatud sein, mis mitte ainult ei kanna ilufunktsiooni, vaid töötab ka loomuliku ventilatsioonina. Kõik kasutatavad taimed on kohalikku päritolu, et mitte tekitada muutusi linna ökosüsteemis, vahendas Newsru.
Hoonele paigaldatakse 855 ruutmeetri ulatuses päikesepatareina töötavaid paneele, mis tagab hoonele ligikaudu 40% vajaminevast elektrienergiast. Projekti kuulub ka reovee väetiseks töötlemine, mida kasutatakse taimede väetamiseks ja biogaasiks.
Pilvelõhkuja toodab endale ise ligi poole veest, selleks kasutatakse vihmavett. See on Singapurile ääretult tähtis, kuna ligi 40% joogiveest impordib riik naaberriigist Malaisiast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hoone on projekteerinud arhitektuuribüroo TR Hamsah Yeang.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.