30. oktoober 2008

Töötukassa: valitsuse soov on normaalne

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles, et kui valitsus tahab seoses uue töölepinguseadusega maksemäära teemat töötukassa nõukogus uuesti arutada, on tegemist täiesti normaalse protsessiga.

“Peamiseks põhjuseks on asjaolu, et uue seadusega suurenevad töötukassa väljamaksed kindlustatutele. Kas nõukogu teeb ettepaneku uue maksemäära osas või ei, on ainult nõukogu pädevuses. Usun, et nõukogu teeb oma otsuse valitsuse poolt palutud tähtajaks,” andis Paavel seisukohatu vastuse.

Valitsus ootab novembri keskpaigaks Eesti Töötukassalt uut ettepanekut tuleva aasta töötuskindlustusmakse määrade kohta ning töötukassa võiks arvestada töötuskindlustuse seaduse muudatusega, mis tõstaks kulu töötukassa eelarves. Nõukogu tegi ettepaneku kehtestada 2009. aastal töötuskindlustusmakse määrad kindlustatule 0,6% ja tööandjale 0,3%.

Peaminister Andrus Ansip ütles Stenbocki majas toimunud pressikonverentsil, et määrad peaksid 0,5% tööandjatele ja 1% töövõtjatele. Sama suured olid määrad ka aastatel 2002-2005.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806