• 31.07.09, 07:56
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Advokaadibürood võivad maksta ümbrikupalka

Maksuametini on jõudnud info, et mõnes advokaadibüroos võidakse dividendidena võetavaid summasid kasutada omanikeringi mittekuuluvatele töötajatele varjatud lisatasu ehk sisuliselt ümbrikupalga maksmiseks.
“Mulle väideti hiljuti, et mõnes advokaadibüroos tehakse dividendide eest töötajatele n-ö tulemustasu asemel rahalisi kingitusi,“ ütleb maksuameti peadirektori asetäitja Dmitri Jegorov, kui räägime põhjustest, miks mõned advokaadibürood on uuele dividendide ja töötasu eristamise juhendile vastu.
Tegemist ei ole Jegorovi sõnul ametliku vihjeinfoga, vaid temani juhendi koostamise tagasides jõudnud väitega.
Kui see peaks tõele vastama, on selline teise taseme ümbrikupalk (millelt makstakse tulumaksu, aga jäetakse maksmata sotsiaalmaks) üsna kaval maksupettus.

Artikkel jätkub pärast reklaami

“Selline asi ei tule naljalt ka tavalise revisjoni käigus välja,” arvab Jegorov. Üsna raske on teha kindlaks, et dividende võtnud juht on sularahas kingitusi teinud, samuti pole vaja sellisel juhul ka topeltraamatupidamist.
Samas maksuamet kindlasti ei võta sellise käitumise vähemgi reaalsete ilmingute puhul ignoreerivat hoiakut. “Selliste skeemide kasutamisel riskiks advokaadibüroo tõsiselt oma reputatsiooniga,” ütleb Jegorov.
Äripäeva küsitletud advokaadibüroode omanikud kinnitasid, et nemad dividendidest tulemustasu maksnud ei ole. Samas pidas nii mõnigi advokaat sellist skeemi off-the-record “teoreetiliselt võimalikuks”.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 13:30
Kestlikkus kui investeering: kuidas Neutra ja LÄVI tõstavad Eesti arenduse standardeid
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.

Enimloetud

1
Uudised
  • 05.12.25, 11:33
Efteni juht tegi ülevaate kõige riskantsematest võlakirjadest. "Võlakirjainvestor peabki ainult riskidele keskenduma"
Vaata, mis on ohukoht aastal 2026
2
Suur lugu
  • 03.12.25, 14:11
Paisuvas ülepakkumises eluasemeturul hinnad tõusevad? Pilt kisub vastupidi järsult
Erkki Raasuke kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjadest: “Kui keegi tahab Vene ruletti mängida või lihtsalt vaadata tikuga, kas paagis on bensiini, siis andke tuld.” Eesti turul on veel üks tõsine pitser.
3
Uudised
  • 05.12.25, 10:31
2 galeriid: Scandium pani Mustamäe megaarenduse 15-miljonilisele hoonele nurgakivi
Vaata, mis seal toimus ja mis sinna tuleb!
4
Uudised
  • 05.12.25, 11:37
Maa- ja ruumiameti peadirektor: äkki ei pea praeguses julgeolekuolukorras reeglid nii paindumatud olema?
5
Uudised
  • 05.12.25, 11:27
Kriisiuuringute keskuse juht kritiseerib aeglast varjendite ehitust: me elame nagu Monacos
6
Uudised
  • 04.12.25, 11:04
Kas kinnisvaraprognoosid tänavuse kohta pidasid paika?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele