• 09.03.10, 17:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

LHV: kõigil meie II samba fondidel ajaloo kõrgeim tase

LHV teatel on nende teise samba kohustuslikud pensionifondid tänase seisuga saavutanud oma kõigi aegade kõrgeima taseme.
"Konservatiivsed fondid jõudsid finantskriisi eelsetele tasemetele poole aastaga, suurema aktsiate osakaaluga fondid jõudsid uute tippudeni nüüd," ütles LHV Varahalduse juht Mihkel Oja.
Kuni 50 protsenti aktsiaturgudele investeerivad pensionifondid olid tema sõnul oma varasematel kõrgtasemetel 2007. aasta septembris. "Keeruline 2007. aasta lõpp ja 2008. aasta on aga tänaseks tõusuga tagasi tehtud ning kõik teise samba LHV pensionifondid on oma uute tippude juures. Seega ei saa LHV klientide hulgas olla kedagi, kes oleks oma teise samba investeeringuga LHV juures täna rahulolematu,“ rääkis Oja.
LHV pensionifond L on pensionisüsteemi algusest tõusnud 83,65 protsenti, mis on läbi aegade parim tulemus teise samba pensionifondide võrdluses Eestis. Paremuselt teine tulemus +64,45 protsenti on LHV pensionifondil S, mis on konservatiivse strateegiaga pensionifond ehk aktsiaturgudele ei investeeri.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kuni 50% ulatuses aktsiatesse investeerivatest fondidest on LHV Li järel teisel kohal Sampo Pension 50, mis on alates algusest tõusnud 60,86%.
Kuni 25% ulatuses aktsiatesse investeerivaist fondidest on LHV Mi (50,38%) järel teisel kohal Sampo Pension 25, mis on alates algusest kerkinud 38,79%.
Ainult võlakirjadesse investeerivatest fondidest on LHV Si ja LHV XSi (vastavalt 64,45% ja 50,75%) järel kolmandal kohal Ergo 2P1, mis algusest alates on tõusnud 31,61%.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele