26. november 2010

LHV: Arco Vara tulemused paranevad

Arco Vara kvartalitulemused jätkasid paranemistrendi. Käive kasvas küll eelmise aastaga võrreldes vaid 1,9%, kuid muutused kasumlikkuses olid märkimisväärsed, kommenteeris kinnisvaraettevõtte tänast börsiteadet LHV analüütik Kristo Oidermaa.

"Eelkõige tasub finantstulemustest välja tuua kõikide tegevusüksuste jõudmist ärikasumisse ning just arendusdivisjoni kasumlikkuse paranemist," märkis analüütik. "Samuti on korterite müük minemas ülemäge ning Arco Vara alustamas juba uute projektidega."

Oidermaa juhtis tähelepanu sellele, et ettevõte on veelgi kärpinud tegevuskulusid, mis lubab jooksvates finantstulemustes juba kasumi piirimaile jõuda. "Kolmanda kvartali kahjum oli küll 2,1 miljonit krooni, kuid samas mõjutas seda 4 miljoni krooni suurune valuutakahjum Ühendatud Kapitali vastu olnud nõude ümberhindlusest, mis praeguseks on juba müüdud. Seega korrigeerituna oleks Arco Vara kvartali kasumis lõpetanud," lisas ta.

LHV Pank prognoosis Arco Varale kolmandas kvartalis juba kasumit, kuid sinna sisse oli arvestatud ka Bulgaaria „Madridi“ projekti korteritehingute lõpuleviimine, millega tehti algust alles neljandas kvartalis.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806