Elektrihinna kõikumise suhtes ei oska me hetkel oma äritegevuses palju arvestada, kuid tulevik tekitab minus loomulikult kõhedust, rääkis toorpiima tootmisega tegeleva Viraito OÜ omanik ja juht Toivo Kens.
„Oleme põllumajandusettevõte ja juba rekonstrueerimiste ja uute ehitamiste ajal on saanud tähelepanu pöörata igasugustele valgustustele. Samuti arvestame kõikvõimalike võimsust vajavate mootorite valikul seda, et need oleksid ökonoomsed,“ rääkis Kens.
See, mis aga tulema hakkab, tekitab Kensi sõnul loomulikult kõhedust. „Kui siin räägitakse 20-30protsendilisest või veel suuremast tõusust, siis ma ei kujuta ette, mida kõike tuleb rakendama hakata, et seda kuluartiklit alla viia,“ tunnistas Kens.
Vabaturu kohta ei oska Kens otseselt midagi arvata. Kui olukord kätte jõuab, siis vaatame, mis saab edasi, sõnas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samas tunnistab juht, et ega päris käed rüpes ka ei istuta. „Meil on üks perspektiivikas projekt, mis on praegu küll alles informatsiooni hankimise ja arendamise faasis,“ rääkis ta. „See on koostootmisjaam – biogaasi tootmine lägast ja võib-olla veel mõnest komponendist. Tegeleme sellega praegu ja juba on meil hõivatud ka teatud huvigrupid.“
Kui see asi saab käima lükatud, siis arvab Kens, et hammasrataste vahele ei tohiks ettevõte jääda. „Ühe farmi baasil koostootmisjaamad on juba Saksamaal, Taanis ja Hollandis väga levinud,“ rääkis ta.
Möödunud aasta 1. aprillist astus avatud elektriturule üle 200 Eesti elektrienergia suurtarbija. 2013. aastal ootab sama tee kõiki Eesti elektritarbijaid. Majandusministeeriumi hinnangul kallineb elekter turu avanedes tavatarbijale umbes viiendiku võrra.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.