15. juuni 2011

Ansip: Eesti tööpuudus vähenenud euroliidus kõige enam

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on tööpuudus Eestis Eurostati andmetel kõige enam vähenenud, kui võrrelda meid Euroopa Liidu 27 liikmesriigiga.

Ansip vastas riigikogu infotunnis Urve Palo küsimusele. Palo küsis, et mida teeb valitsus tööpuuduse vähendamiseks ja töötute toimetuleku parandamiseks?

Ansip ütles, et töötukassa ei ole see, kes peaks hakkama töökohti looma. „Töökohad luuakse investorite poolt. Investeeringud tulevad praegusel ajal nendesse riikidesse, kus riigi rahandus on heas korras."

Peaminister tunnistas, et vaatamata meie tööpuuduse endiselt kõrgele tasemele on Eurostat oma statistilises analüüsis märkinud, et kõige rohkem on viimase aasta jooksul tööpuudus vähenenud Euroopa Liidu 27 liikmesriigi hulgas just nimelt Eestis. Tema sõnul näitab olukord paranemise suunda, milles on kindlasti tänuväärne roll olnud ka töötukassal ja tema toetustel.

Ansip rõhutas, et majanduse arengust sõltub vahendite saamine töötute abirahade suurendamiseks ja selgitas, et kõik töötud saavad praegu toimetulekutoetust, kui nendel on näidustused selle toetuse saamiseks. Töötukassa maksab kinni koolituse, mis on samuti märkimisväärne abi.

Ansip tunnistas noorte suure tööpuuduse probleemi Eestis ja kinnitas, et valitsus tegeleb selle lahendamisega.

 

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474