1. september 2011

Vitsur: killustunud ettevõtted pole efektiivsed

Majandusekspert Heido Vitsuri sõnul ei saa nõrgad ja killustunud ettevõtted olla väga efektiivsed ning seega võib teedefirmade kokkuliitmine olla õigustatud.

„Mul on üsna raske vastata, sest ma ei tunne kõiki ettevõtteid, kes seda tööd teevad,“ rääkis Vitsur. „Selge on aga see, et kui ettevõtted ei ole piisava suutlikkusega nii kvaliteedi kui ka mahtude osas, siis pole killustatud tegemine kõige efektiivsem.“

Vitsur tunnistas, et kindlasti on praegu probleem, aga mis oleks olukorrale parim lahendus, seda ta ei tea.

„See uus riigifirma ei ole tegelikult suur. Nii või teisiti on see väike firma ja suhteliselt väikese suutlikkusega,“ arvas ta.

Vitsur ei tea, milline on ühe korraliku teefirma optimaalne masinapark , et see saaks efektiivne olla. „Konks on selles, et nõrgad ettevõtted ei saa olla väga efektiivsed, samuti pole killustatud töö väga efektiivne,“ kinnitas Vitsur lisades, et oluline on optimaalne suurus, millest allapoole minna ei saa.

Riik plaanib konkurentsi tagamiseks ja teehoolduse kvaliteedi tõstmiseks ühendada viis teehooldusfirmat üheks riiklikuks teehooldusettevõtteks. Erafirmade juhid näevad selles ebaõiglast konkurentsi ja ärireeglite rikkumist. Äripäev küsis, kas riiklik teefirma suudab teid paremini korras hoida.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474