Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul on Eestis vanemaealistel madalam enesehinnang kui peaks ja üldiselt noorte ja edukate kultus.
„Eesti ühiskonnas on noorte edukate inimeste kultus ja eakamatel madalam enesehinnang kui ta peaks olema,“ rääkis Taliga ja ütles, et Eestis ei peeta küsitluste põhjal nooreks inimeseks enam inimest alates 35 eluaastast. Mõnes riigis on enam mitte noor inimene aga vähemalt 40 aastane.
Eestis peetakse vanaks inimeseks 50 aastast inimest ning Eestist hullem on inimese vanaks tembeldamisega vaid Portugalis, kirjeldas Taliga. Soomes peetakse vanaks inimeseks aga seda, kes on vähemalt 61 aastane. „Me ise peame end vanaks,“ lisas ta.
Harri Taliga esines ettekandega konverentsil Vanemaealine tööjõud – väljakutsed ja võimalused.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?