Meeste varase suremuse tõttu on nende naised vanemas eas vaesusriskis, sest eluaseme kulusid on kergem katta kahekesi kui üksinda, märkis Tervise Arengu Instituudi direktor Maris Jesse.
”See on koguaeg teada olnud, et riiklik pension ei saa tulevikus pakkuma kõrget ja ootuspärast elatustaset pensionieas,” lausus Jesse. ”Mina kindlasti usun, et riiklik pensionisüsteem jääb alles, lihtsalt küsimus on selles kui palju see saab ootuspärast sissetulekut inimestele anda,” lisas ta.
Jesse sõnul paistab erinevatest uuringutest välja hoopis, see et toimetulek vanemas eas sõltub väga palju sellest, kas pensionieas inimene elab üksinda või on kaks pensionieas inimest koos.
„Eesti puhul on reeglina naine üksinda ja siin lööb meie meeste varane suremus kahekordselt. Esiteks mehed ei osale nii pikalt ühiselus, riigi rikkuse tootmises kui naised ja teiseks meeste varasema suremuse tõttu on sõna otseses mõttes nende naised vanemas eas vaesusriskis, sest eluaseme kulusid on kergem katta kahekesi koos kui üksinda.”
Olukorrale aitaks leevendust pakkuda Jesse arvates terviseprobleemide lahendamine. „Seda nagunii, et teha kõike, et vähendada meie varast suremust, aga see ei lahenda paraku demograafilise augu tõttu tekkivat pensionikassa probleemi.“
Jesse rääkis, et seda me tagasi pöörata ei saa, et 90ndate aastate lõpus ja lähikaudsetel aastatel oli sündimus madal, küll aga on oluline see, et sündinud lastele antakse kaasa oskused ennast hoida ja mitte hävitada.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?