• 14.08.12, 19:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kahanenud Astlanda Ehitus tammub sel aastal paigal

Äripäeva TOP100 mullu kuuendale kohale kerkinud Astlanda Ehitus kaotas eelmisel aastal viiendiku käibest ega oota kasvu ka sellelt aastalt.
2010. aastal oli Astlanda Ehituse käive 53 miljonit eurot ning kasum 11 miljonit eurot. 2011. aastal langes Astlanda Ehituse müügitulu 40 miljoni euroni ning kasum 3,6 miljoni euroni.
„Astlanda Ehituse müügitulu oli 2011 selgelt väiksem, kui 2010 aastal. Kui meie ettevõtte käive on suurusjärgus 40-50 miljonit eurot, peaks suurem käive sama tasemega üldhalduskulude puhul tagama parema marginaali, kuid inimeste palgad sellise suurusega ettevõtte käibemuutustest ei vähene, sest halduskulud jäävad samaks“ nentis ettevõtte nõukogu juhatuse liige Jaanus Otsa.
Otsa sõnul on 2011 aasta müügitulu ja kasumi languse põhjuseks kaks tegurit. Esiteks riigihangete kord. „Me tegutseme valdavalt turul, kus riik on suurim tellija ja töö ehk lepingute saamiseks peab võitma riigihankeid. Seega paremuselt teise pakkumise tegija ehk hõbemedal on esimene kaotaja.“

Artikkel jätkub pärast reklaami

Teiseks põhjuseks toob ta pikaajalised ehitustööd. „Kui ettevõtte tööde portfellis on töid millede kestvus 1,5-2 aastat, peab prognooside tegemisel olema konservatiivne.
Juhul, kui ehituse käigus õnnestub sõlmida koostööpartneritega ja alltöövõtjatega häid kokkuleppeid, siis saab ka parema tulemuse.
Astlanda Ehituse selle aasta käibeprognoos jääb tema sõnul eelmise aastaga samasse suurusjärku, milleks on taas ca.  40 miljonit eurot, kuid kasumiprognoosideks on Otsa sõnul veel vara.
Astlanda Ehituse suuromanikud on läbi Kristobal OÜ’le ja Markwend OÜ’le vastavalt Olaf Herman ja Jaanus Otsa. Mõlemale kuulub 25,8% ettevõttest,
Ettevõte maksis osanikele eelmisel aastal 320 000 eurot dividende ning firmas töötab keskmiselt 65 inimest.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Kinnisvara PalgaTOP: kellelt kui suur palk
TOP
  • 29.10.25, 06:45
Kinnisvara PalgaTOP: kellelt kui suur palk
Arco Vara tegevjuht Kristina Mustonen seisab hiljuti  ettevõtte omandatud Lutheri kvartali taustal.  See Tallinna südalinna kroonijuveel hakkab mängima aiva olulisemat rolli.
Suur lugu
  • 22.10.25, 11:46
Turujagamine. Arendajad: need arendajad on edaspidi võitjad, need kaotajad
Turureha liigub armutult edasi. Kas ehitajate õnn jääb üürikeseks?
Remicon OÜ juhatuse liige Alex Roost jagab asjatundlikke näpunäiteid.
Uudised
  • 24.10.25, 06:45
A-energiaklassiga elamud on energiatõhusad, aga mitte alati kulutõhusad
A-klassi maja värsked korteriomanikud avastavad alles pärast sissekolimist, et kommunaalkulud võivad olla samasugused või isegi kõrgemad kui vanemates majades.
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
Uudised
  • 24.10.25, 11:22
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
Restate’ i kinnisvaraanalüü tik Julia Linde.
Uudised
  • 27.10.25, 11:11
Julia Linde: Kuidas kinnisvara tsüklit lugeda - ostja võimaluste aken on avatud
Vaata, milline on eluasemeturu mõistlik strateegia ja milla tasub üürihind lukustada.
Triple Net Capitali osanik Andres Urb rääkis Lutheri kvartali müügiplaanist juba märtsis. Nüüd on tehing tehtud ja Urbist koos teises osanikega saanud Arco Vara aktsionär.
Uudised
  • 27.10.25, 06:45
Lutheri kvartali müüjad said piraka tüki Arco Varast
Maakler: kui kinnisvaraportaalide monopol jätkub, siis läheb veel palju hullemaks
Arvamused
  • 27.10.25, 11:17
Maakler: kui kinnisvaraportaalide monopol jätkub, siis läheb veel palju hullemaks
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele