Üldiselt on sissetulekute kasv olnud hindade kasvust kiirem, märkis rahandusminister Jürgen Ligi tänasel valitsuse pressikonverentsil.
"Enamik kommentaatoreid kipub rõhutama, et Eesti hinnakasv on ikka ja jälle eurotsooni kõrgeim," ütles Ligi. "Ent võib vaadata ka sedapidi, et hinnakasv on tublisti aeglustunud."
" See on ammu teada, et meie hinnad kipuvad kiiremini tõusma kui eurotsoonis keskmiselt, sest nad on endiselt madalad," rääkis Ligi. "Suurusjärk on 80 protsenti Euroopa keskmisest hinnatasemest, samas majanduskasv on suurem. Majandusel läheb suhteliselt hästi, optimism on kõrge, sealt tekib nõudlus, nii et hinnatõusu ruum on kogu aeg olemas. Meie majandus kasvab ka paar protsenti lisaks, mitte ainult hinnatõusu arvelt. Euroopa tegelikkus selline ei ole."
Ligi lisas, et hindade kallal vägivallatseda ei saa ja mingit imerohtu hindade alandamiseks pole.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Rahandusministri sõnul ei maksa kahekümneprotsendisest palgatõusust riigisektoris unistada. "Mingeid ettevaatamatuid samme me ei tee, " tähendas ta. "Tasapisi tekib ruumi palgatõusudeks, aga need ei ole kahekohalised numbrid."
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.