• 23.08.12, 14:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Energia rajab Paidesse koostootmisjaama

Eesti Energia enamusosalusega Paide soojusettevõte Pogi OÜ rajab Paidesse uue elektri ja soojuse koostootmisjaama.
Täna nurgakivi saanud koostootmisjaam hakkab soojusega varustama Paide linna ning elekter suunatakse Elektrilevi võrku. Kütusena hakkab järgmisel aastal valmiv jaam kasutama kohalikku biokütust.
"Paide koostootmisjaam saab olema efektiivne ja keskkonnasõbralik. See hakkab töötama kohalikul kütusel ja kasutama seda efektiivselt, mis kindlustab Paide elanikele ja ettevõtetele konkurentsivõimelise hinnaga soojuse," ütles Eesti Energia taastuvenergia ja väikekoostootmise äriüksuse juht Innar Kaasik.
Pogi tegevjuhi ja osaniku Andres Alusalu sõnul on uus koostootmisjaam oluline investeering Paide linna soojuse tootmisse, sest vanad katlamajad vajavad täiendust. "Uue koostootmisjaama valmimisel väheneb vanade kütteõlil töötavate katlamajade tööaeg," sõnas ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Pogi oli Eesti üks esimesi soojuse tootjaid, kes rajas küttehinna stabiliseerimiseks biomassi katlamaja ning on seda kasutanud tänaseni.
Paide uue koostootmisjaama väljaantav elektriline võimsus hakkab olema 2 MW ning soojuslik võimsus 8 MW. Investeeringu kogumaksumus on kaheksa miljonit eurot, millest 40% katab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Hetkel toodab Pogi soojust biomassi ja kütteõli kasutavates katlamajades. Uue koostootmisjaama valmimisel jääb kütteõli katlamaja tööle tippkoormuse ajal.
Eesti Energia teatel mitmekesistavad elektri- ja soojuse koostootmisjaamad firma tootmisportfelli, hajutavad elektritootmist ning aitavad vähendada elektri ülekandekadusid. Praegu on Eesti Energial ehitamisel kokku neli elektri- ja soojuse koostootmisjaama.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele