• 30.01.13, 11:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Swed müüs Skype'i loojate luhtunud kinnisvaraprojekti

Swedbanki kinnisvarafirma Ektornet müüs edukalt panktoritavarana ostetud Targa Kodu maja korterid. Maja oli Skype'i loojate ebaõnnestunud kinnisvaraprojekt, mis pankrotivarana müüdi.
Ektorneti juhatuse esimehe Meelis Šokmani sõnul müüdi korterid aasta võrra kiiremini kui alguses plaaniti.
Kinnisvaraspetsialistid kaks aastat tagasi Targa Kodu korterite turule tulles neile müügimenu ennustama ei tõtanud. "Kinnisvara puhul on siiski olulisem asukoht kui see, kas ja kui targalt on erinevad funktsionaalsused ära kasutatud. Muidugi lisavad nad olulist väärtust kinnisvarale, sest säästlikkus ja uudsus on kindlasti märksõnad uue põlvkonna arendusprojektide puhul," kommenteeris toona Uus Maa Kinnisvarabüroo elamispindade tegevjuht Elari Tamm.
Swedbanki tütarettevõte ostis Targa Kodu maja 2009. aasta kevadel. Maja arendaja Prior Holding pankrotistus ja kompleks müüdi enampakkumisel 59 mln kroonise ehk ligi nelja miljoni eurose hinnaga. Ektornet investeeris objekti pool miljonit eurot.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hoone investorite seas olid ka Skype'i asutajad, läbi investeerimisfirma Ambient Sound Investments.
Nn intelligentset maja asus 2007. aastal arendama OÜ Landscape Invest, mille ainuomanik oli Indrek Pitk.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.10.25, 09:39
Eksklusiivne hoonekompleks Tallinnas Maneeži tänaval on jõudnud turule ning ootab uut omanikku
Tallinna südalinnas asuv ajalooline ja suure potentsiaaliga kinnistu aadressil Maneeži tn 2/4 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Viimased uudised

Uudised
  • 06.11.25, 15:34
Pärnusse kavandatakse Baltikumi esimest e-metanooli tehast
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Uudised
  • 06.11.25, 10:26
Hiiliv müra peletab kliendid ja töötajad äripindadelt
Arendaja, siin on mitu mõttekohta
Uudised
  • 06.11.25, 10:02
Nordecon andis käibes ja kasumis tagasi
Uudised
  • 06.11.25, 09:59
Merko kaotas kasumist 45%, aga näeb häid märke
Uudised
  • 06.11.25, 08:45
Riia ärikvartali arendaja V võlakirjade emissioon jäi loodetule alla
Kaasatud vahendid kasutatakse peamiselt olemasolevate võlakirjade refinantseerimiseks Leedus ning käimasolevate ehitustööde jätkamiseks
Uudised
  • 06.11.25, 07:00
Eluasemeturg kogub hoogu
Uudised
  • 06.11.25, 06:30
Taas selgus Tallinna uute eluasemete müüjate pingerida
Aga kuidas läheb järelturul? Uuri järele!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele