Autor: Juuli Laanemets • 11. veebruar 2014

Ülemistele tuleb ühisterminal rongidele ja bussidele

Tallinna linnavalitsus algatab Rail Baltic raudtee reisiterminal  kavandamiseks Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu koostamise, mis hõlmab üle 6 ha linna maad. Ühisterminal seoks Tallinna ühistranspordi kavandatava Rail Balticu raudteejaamaga.

Detailplaneeringu koostamise eesmärk on kavandada Rail Baltic raudtee reisiterminal, siduda see planeeritava Ülemiste ühisterminaliga ja ühendada Tallinna ühistranspordivõrgustikuga. Planeeritavale alale moodustatakse  vajalike äri- ja transpordimaa sihtotstarbega krundid. Lisaks antakse planeeringus põhimõtteline lahendus heakorrastuse, haljastuse, juurdepääsuteede, parkimise ja tehnovõrkude välja ehitamiseks. Planeeringuala suurus on 6,53 ha.

Planeeritav maa-ala asub Lasnamäe linnaosas Suur-Sõjamäe tänava ja Peterburi tee vahelisel alal, tiheda liiklusega magistraaltänavate ristumiskohas. Piirkonda on rajatud mitmeid uusi büroohooneid ning naabruses asub Ülemiste kaubanduskeskus. Planeeritav ala on hoonestamata, samuti puudub väärtuslik kõrghaljastus. Algatatav detailplaneering on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga, Lasnamäe elamualade üldplaneeringuga ja Lasnamäe tööstusalade üldplaneeringuga.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Tehnilise Järelevalve Amet.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806