Autor: Juuli Laanemets • 7. aprill 2014

Rohelise Võtme omamine kasvatab tulu

Mailase puhkemaja Saaremaal sai EAS´ilt Rohelise Võtme märgise keskkonnasõbraliku tegevuse ja säästva majandamise eest.  Puhkekoha valikul eelistatakse üha enam Rohelise märgise olemasolu.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso ütles, et üha enam räägitakse vastutustundlikust reisimisest ehk turismi mõjust loodusele ning kohalikele elanikele. „Reisija valikutest sõltub, kas see on positiivne või negatiivne. Keskkonnasõbralikku turismi saab harrastada nii vaikses maapiirkonnas looduskauneid paiku kui ka linnakeskkonnas suurlinnade vürtsi ja melu nautides," lisas Mutso.

Tunnustuse saanud puhkemaja pakub keskkonnasõbralikku majutust ning on loonud kõik võimalused selleks, et külastaja saaks puhates säästlikke valikuid teha. Ka paljud välismaised korporatiivkliendid on majutusasutuse kohavaliku kriteeriumiks seadnud Rohelise märgise olemasolu ja seega võib märgisega kaasnev tulu väljenduda külaliste kasvus.

Rahvusvahelise keskkonnamärgisega Rohelise Võti (Green Key) on tunnustatud enam kui 2300 majutusettevõtet 44 riigis. EAS tunnustab turismiettevõtteid Rohelise Võtme märgisega alates 2001. aastast ning tänaseks on meil 24 keskkonnahoidlikku majutuskohta.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806