Täna kogunesid Tallinna tänavapuhastusfirmade kastmismasinad Rannamäe teele, kus linnapea avas kastmisauto veekraani ja kuulutas Tallinna pesupäeva avatuks.
Tallinna pesupäeva alustasid korraga kõik Tallinna Kommunaalameti lepingupartnerite tänavapuhastusfirmade pesemismehhanismid. Koristuseks sobivate ilmade jätkumisel on põhitänavate puhastamine plaanitud lõpetada suures osas aprilli viimasel nädalal. Kõrvaltänavate, parklate ja teemaa haljasalade korrastamine lõpetatakse hiljemalt 1. maiks. Lepingu kohaselt teostatakse kevadkoristuse käigus survepesu kõikidel linna põhitänavatel ja teerajatistel.
Tänavatelt talvise mustuse kokkukogumisega alustati juba 20. veebruaril. Päevasel ajal puhastatakse kuivkogumisseadmetega ja imurmasinatega rentsleid. Esmajärjekorras on kokku kogutud talvised puistematerjalid põhitänavatelt ning ühissõidukite peatuste ootealadelt, kõnni- ja jalgrattateedelt. Haljasaladel teostatakse lenduva prahi koristust, lõplik puhastus teostatakse siis, kui pinnas on tahenenud. Haljasaladel jätkub ka talvekahjustuste likvideerimine.
Tänavu on kevadkoristuse teostamisel sõiduteedelt kokku kogutud 4015 tonni pühkmeid ning kevadkoristuse teostamiseks on kasutatud 3986 m3 vett. Töödega on hõivatud kõik lepingupartnerite töötajaskonnad. Koristustöid teostab 11 imurit, 9 mehhaanilist pühkimismasinat, 8 traktorit, 5 kallurit, 16 pesurit. Lisaks mehhanismidele on väljas 25 käsitööbrigaadi (75 inimest).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ida, lõuna, põhja ja lääne piirkonnas on lepingupartnerid hinnanguliselt teostanud kevadkoristustööde kogumahust keskmiselt 70 %. Kesklinna piirkonna tänavatel on kevadkoristustöid teostatud 85 % ulatuses. Vanalinnas on kevadkoristustööd teostatud 100 % ning toimub igapäevane koristus.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?