Ülemiste City sõlmis Nordecon Betooniga 270-kohalise parkimismaja ehitamise lepingu. Parkimiskohtade kitsikust leevendamiseks on lisaks sellele planeeritud Dvigateli tehasehoone asemele rajada veel üks paarisajakohane parkimismaja.
Technopolis Ülemiste AS ja Nordeconi ehituskontserni kuuluv Nordecon Betoon OÜ sõlmisid täna lepingu 7700 m² suuruse parkimismaja ehitamiseks Ülemiste Citysse aadressile Valukoja tn 4C. Ehituslepingu maksumuseks on 2,1 miljonit eurot. Hoone valmib 2015. aasta jaanuariks.
„Ülemiste City töötajate arv on viimase poole aastaga kasvanud 50% ja hetkel on siin pooleli ka mitu parkimisruumi ära võtvat ehitusobjekti, mistõttu on linnakus tekkinud tungiv vajadus uute parklakohtade järgi,“ selgitas Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Uus 270-kohaline parkimismaja valmib juba veidi enam kui poole aasta pärast. Ühtlasi lõpevad vahepeal Dvigateli tehasehoone lammutustööd, mille asemele on samuti plaanis rajada paarisajakohaline parkimisala. Usun, et need arendused kindlasti leevendavad tänast olukorda.“
 
 
 
 
 
 
 
Jostovi sõnul saab uuest parkimismajast ka esteetiliselt üks ilusamaid parkimiseks mõeldud hooneid Tallinnas. „Uus parkimismaja ehitatakse osaliselt ringi 1950-ndatel valminud punasest telliskivihoonest, mille Tallinna Kultuuriväärtuste Amet on kuulutanud väärtuslikuks hooneks,“ märkis Jostov. „Täna väga halvas seisus oleva maja fassaad renoveeritakse, hoone ehitatakse mitu korrust kõrgemaks ja siseplaneering kujundatakse parkimismajale sobivaks. Technopolis Ülemiste koguinvesteering objekti on 2,9 miljonit eurot.“
Nordecon Betoon OÜ juhatuse liige Mait Rõõmusaar ütles, et parkimismajade ehitamine on neile üks olulistest tegevusvaldkondadest. „Me ehitame aastas keskeltläbi 3-4 parkimismaja ning omame küllaldaselt kogemusi ka keerulistes tingimustes töötamiseks. Seetõttu võtame vastu ka eesseisva väljakutse, kus parkimismaja tuleb ehitada olemasoleva hoone sisse,“ lausus Rõõmusaar.

Seotud lood

Uudised
  • 11.09.14, 12:31
Ülemiste City parkimismaja saab nurgakivi
Ülemiste Citysse kerkib esimene 270-kohaline parkimismaja ja reedel pannakse ehitisele nurgakivi.
Uudised
  • 15.08.14, 12:18
5,6 miljoni euroga rahastavad omanikud Ülemiste linnaku ehitust 
Technopolis Ülemiste ASi omanikud süstivad ettevõttesse 5,6 miljonit eurot, et rahastada Lõõtsa tn 5 kerkivat 13-korruselise büroohoone ning Valukoja tn 4C rajatava parkimismaja ehitust.
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
Tallinna kesklinnas asuv endine kohtuhoone aadressil Liivalaia tn 24 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
2
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
3
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
4
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
5
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Restate`i asutaja Risto Abel andis tegevjuhi ameti edasi
6
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.

Hetkel kuum

Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Raha arendussektoris muudab asukohta.
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
Antud piirkonnas arhitektuurselt ja linnaruumiliselt probleemne Solarise Keskus püstitati 2009. aastal Estonia teatri ja Eesti Panga ning Teatri väljaku lähistele. Värske juht püüab seda keskust päästa. Kas see õnnestub, näitab aeg.
Saated
  • 10.08.26, 06:15
Kroonilises kahjumis Solarise värske juht: “Keskuse väärtus on tegelikult suurem, kui praegu paistab”
Kahjumis tammuval ettevõttel on kaelas kümnete miljonite eest laenukohustisi
Hooned kerkivad. Hoonete projekti arhitektuurse lahenduse on loonud ARS Projekt.
Uudised
  • 10.08.26, 11:13
Leedu investorid panid Endoveri võlakirjadele käpa peale
Vaata galeriist, kuidas arendus välja hakkab nägema
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm vaatab tulevikku optimismiga.
Uudised
  • 10.08.26, 10:44
Tallinna suurima linnaosa arendaja kaotas raskelt kasumit, ent ambitsioon kannustab
Möödunud aasta võrdlusbaasi mõjutas maadiil
Hepsor Eesti maajuht Mihkel Mäger.
Uudised
  • 12.08.26, 07:00
Päikesepaneel jätab kortermaja elanikud rahalisest võidust ilma
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele