Tallinna linnavalitsus saata volikokku eelnõu, mille kohaselt saab Pirita Linnaosa Valitsuse uueks asukohaks Kloostri tee 6 asuv hoone.
Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder selgitas, et senise haldushoone välimus ja otstarve ei rahulda linnaosa vanema sõnul ei linnaosa elanikke, külalisi ega töötajaid ning vahetuse põhjuseid on teisigi. „Maja laguneb, haldushoone küttesüsteemid on amortiseerunud, hoone ei vasta päästeameti nõuetele ning linnaosavalitsuse jaoks on hoone liiga suur,“ tõi Mölder välja. „ Väga oluline on muidugi see, et uue maja puhul saaks lahendatud ratastooliga ja lapsevankritega inimeste ligipääs, sest tänases haldushoones sellised tingimused puuduvad.“
Möldri sõnul on linnaosavalitsus kolimisplaane pidanud alates 2007. aastast, kuid vahepealne masu segas ehitamissoove. 2012. aastal moodustati linna erinevate struktuuriüksuste esindajatest komisjon, et selgitada välja sobiv asukoht Pirita haldushoonele.
Parimaks lahenduseks leiti vahetamisvõimalus Kloostri tee 6 asuva hoonega juhul, kui hoone omanik kohustub vahetuse korral oma kuludega renoveerima hoone linnaosavalitsuse vajadustele vastavaks. „Tänase otsusega oleme jõudnud sinnani, et vahetuse korral saaks Pirita keskuses paiknevad kaks amortiseerunud hoonet renoveeritud ja esindusliku välimuse,“ ütles Mölder.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kloostri tee 6 omanikuga kooskõlastatud eelnõu otsuses on kirjas, et praegune omanik kohustub vahetuse korral oma kuludega renoveerima hoone linnaosavalitsuse vajadustele vastavaks. Linnaosavalitsus vahetuse käigus kulusid kandma ei pea.
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.