Hindade kerge langus ja tehingute arvu peatumine tuli Eesti kinnisvaraturule ideaalsel ajal, väidab Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.
„Nii halvasti kui see ka ei kõla, kuid mida pikemalt oleks hinnaralli kestnud, seda järsem oleks olnud kukkumine ja selles suhtes tuli kevadiste negatiivsete uudiste kuhjumine Eesti kinnisvaraturule ainult kasuks,“ sõnas ta, viidates eelkõige rahvusvaheliselt lahvatanud pingetele ja Eesti negatiivsele majanduskasvule. „Kui eelnevale lisada niigi uimane suveperiood, saame umbes pooleaastase rahunemisperioodi näol loogilise tulemuse mulluse liigkiire hinnatõusu peatamiseks,“ lisas Sooman.
„Olime juba aasta alguses valmis negatiivseks stsenaariumiks, et hinnad tõusevad terve 2014. aasta varasemas tempos. See oleks tähendanud 2015. aastaks midagi saneerimiskava sarnast, kuna sellist ülekoormust ei oleks turg välja kannatanud ja siis oleks olnud seisak märksa järsem ja paljudele valulisem olnud. Praeguse pausi elab aga iga vähegi rasva kogunud ettevõtja ja leibkond valutult üle ning loodetavasti ei pea keegi jälle sundmüükidega tegelema hakkama,“ lisas ta.
Seotud lood
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul pole “päris” venelaste osakaal Eesti kinnisvaraturu mõjutamiseks suur ning soov raha Venemaalt välja viia tegelikult kasvab.
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?