Täna lepivad kindlustusmaakleri vahendustasu kokku kindlustusandja ehk kindlustusselts ja kindlustusmaakler. See olukord näib kindlustusvõtjale soodus, vähemalt, kui leping sõlmitakse. Kindlustusjuhtumi korral võib aga tulla tagasilöök, kui maakler pöörab kohtus kindlustusvõtja vastu, kommenteeris septembris toimuva Kindlustuskonverentsi vestlusringi teemat Advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Alar Urm.
Urm rääkis viimastest pooleliolevatest kahjuhüvitamise kohtuvaidlustest, kus esimese astme kohtuotsused kindlasti edasi kaevatakse. „Lõppenud ja ka pooleli on hulk huvitavaid vaidlusi kahjude hüvitamise üle. Nende valguses on ohukohaks, kui kindlustusjuhtumi korral pöörab maakler kindlustusvõtja vastu,“ sõnas Urm.
Uue kindlustustegevuse eelnõu valguses kogub Urm sõnul jälle tuure igivana vaidlus „armastuskolmnurgas“ kindlustusandja-maakler-klient. „Kindlustusandjatel ja maakleritel on vaidlus, kuidas peaks kandma kindlustusmaakleri kulud. Mõtlen, kas maakleri tasu maksmise korra muutmine võiks muuta praktikat, et ei ostetaks „odavaimat hinda“ süvenemata kindlustusandja valikusse ja poliisi tingimuste sobivusse,“ arutles Urm.
Kindlustuskonverents 2014 „Seaduse muutuse tuules“ kava on nähtav
SIIT.
Seotud lood
Lextali vandeadvokaat Alar Urm ütles, et loodav kindlustustegevuse seadus ei pruugi tuua head lahendust kindlustusemaaklerite töö reguleerimisele, sest huvigruppide soovid on nii erinevad.
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile uue kindlustustegevuse seaduse, mis suurendab turu läbipaistvust ning aitab kaitsta klientide huve.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.