23. septembril toimub töökoosolek maa-aluste tehnovõrkude valdajate ja tee-ehitajatega Tallinna Vesi koosolekute ruumis, mida korraldavad Tallinna linnavalitsus ja kommunaalamet.
Tallinna abilinnapea büroo vanemspetsialisti tehnikadoktor Priit Willbachi sõnul on maa-aluste kommunikatsioonivõrkude valdajate, teedeehitajate, projekteerijate ja järelvalve töökoosoleku üheks eesmärgiks leida paremaid ja uusi lahendusi maa-aluste tehnovõrkude kasutamiseks ja võrkude - trasside kasutusea pikendamiseks. „Kommunaalametil on koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga valmimas juhendmaterjal Tallinna tänavatel ja teedel asuvate tehnovõrkude kontroll - ühendus- ja vaatluskaevude tüüplahenduste ja paigaldustehnoloogiate kohta,“ selgitas Willbach.
Töökoosolekul arutatakse pikemalt teemadel: ujuvad kaevupäised ja nende konstruktsioonid, jäigad (betoonist) kaevukonstruktsioonid ja nende päised ning teede-ehitustehnoloogiate ühitamine kaevuehitustehnoloogiatega.
„Tavakodanikule on need teemad tuttavad seoses logisevate ja vajunud või muidu teeliiklusele ohtlike tehnovõrkude kaevudega,“ lisas Willbach. „Kuna mahajäetud trassid, mille hoolduskaevude kaaned on varastatud, või sõiduteedel autode rataste alt lenduvad kaevukaaned on viimastel aastatel raskeid inimvigastustega ja lausa traagiliselt lõppenud õnnetusi põhjustanud, peaks meie homse töökoosoleku teema ka laiemat üldsust huvitama.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?