Autor: Juuli Laanemets • 6. oktoober 2014

Eurobaromeeter: eestlasi paneb muretsema kemikaalide kasutamine meie ümber

Tarbekaupades kasutatav keemia mõju on muutunud oluliseks keskkonnaküsimuseks inimestele. Keskkonnaga seotud murekohtadest mainiti seda kõige enam, järgnes jäätmete hulga pideva kasvu probleem. 

Keskkonnaga seotud promleemkohana nimetas  48 % eestlastest igapäevakaupades kasutatud kemikaalide mõju meie tervisele, mis oli teisel kohal suureneva jäätmete hulga (52%) järel. Sellega on teema teinud kõige suurema hüppe (+13%) võrreldes 2011. aastal läbi viidud analoogse uuringuga.

Septembris avaldati Eurobaromeetri „Eurooplaste keskkonnaalased hoiakud“ uuringu tulemused, mis keskendus eurooplaste, sh eestlaste, keskkonnaalastele hoiakutele. Uuring näitab, et eestlased peavad jätkuvalt keskkonna kaitsmist väga oluliseks või üsna oluliseks (96%). Samuti nõustus 75% vastanutest sellega, et keskkonnaprobleemidel on otsene mõju nende igapäeva elule ning et üksikisikuna on neil võimalik mängida oma osa keskkonna kaitsmisel Eestis.

Balti Keskkonnafoorumi projektijuht Kai Kleini sõnul näitavad uuringu tulemused, et inimesed pööravad järjest rohkem tähelepanu kasutatavatele kemikaalidele ning otsivad teavet nende koostise ja mõjude kohta. Samas oodatakse ja soovitakse just kõige enam teavet kemikaalide mõjude kohta (38% vastanuist).

Balti Keskkonnafoorum viib ellu projekti “Mõtle mida tarbid. Vali vähem ohtlikke kemikaale sisaldavaid tooteid”, mille raames tutvustatakse tarbetoodetes sisalduda võivaid ohtlikke aineid. Rohkem teavet ohtlike ainete kohta tarbetoodetes leiab SIIN. Projekti kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE+ programm.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806