Väga suure elevuse on tekitanud nn ühe mehe osaühingute osaluste arestimine ning "nende sisse minek", tõi põhjuse esile Julianus Grupi juhatuse esimees Ülar Maapalu.
"On üldteada, et paljud võlglased kasutavad osaühinguid enda rahaasjade ajamiseks ning seetõttu nende kontode aresti all olek pole neid aastaid seganud. Me oleme täna lasknud täituritel arestida sadu äriühingute osalusi ning elevus on päris suur," kommenteeris Maapalu.
Ta lisas, et suurenenud on ka vanade võlgade tasumine. "Inimesed, kes on olnud aastaid võlgu, on leidnud nüüd vahendeid ja endas jõudu need võlad likvideerida," märkis Maapalu.
2015. aasta saab Maapalu sõnul Eesti inkassoturul olema väga huvitav eelkõige plaanitavate seadusandluse muudatuste tõttu. „Kaob näiteks e-vahekohtu võimalus tarbijakrediidi suhetes ja seatakse ranged reeglid võlgnikult küsitavate kõrvalkulude osas,” ütles Maapalu. „Nende muudatuste mõjul korrastub inkassoturg veelgi ning teenuse osutamine saab olla tõhus üksnes suuremates inkassofirmades.“
Julianus Inkasso OÜ tõi Eestis klientidele mullu tagasi 8,5 miljonit eurot, mis on 10% rohkem kui 2013. aastal. "Oleme oma „ämbliku“ sedavõrd laiali ajanud, et varem või hiljem jääb võlgnik sellesse võrku ning lihtsaim viis sellest pääsemiseks on ära maksta," lausus Maapalu.
"Meie ärimudel töötab hästi ka Läti ja Leedu turul – Julianus Grupp on viimase viie aastaga oma rahavoogusid kahekordistanud ning üle poole rahavoogudest tuleb tänaseks Läti ja Leedu turult," rääkis Maapalu. „Tänaseks oleme kaks korda suuremad kui 5 aastat tagasi, kuigi kulud on väiksemad kui siis.“
Seotud lood
Omavalitsusüksus või selle volitatud MTÜ jäätmeveoteenuse vahendajana enam määrata jäätmekäitluse teenustasu hinda.
Aastatel 2015-2020 saab Eesti Euroopa Liidust veemajanduse arendamiseks 144 miljonit eurot.
Aastalõpu intervjuu Äripäeva peadirektor Igor Rõtoviga tegi konkurent Hans H. Luik. Selles vestluses arutasid nad ka teemal, kas meediaäris tasub büroopinda rentida või omada.
Kinnisvara müügi- või rendilepingu headus sõltub otseselt ostja teadmistest ja oskusest küsida õigeid asju ja vajadusel nõuda nende fikseerimist lepingus.
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?