Autor: Aira Tammemäe • 22. jaanuar 2015

Äripäeva maakleri-uuringule on vastanud 2000 inimest

Äripäev koostöös kinnisvaraveebi KV.ee ja uuringufirmaga Dive Eesti alustas mahukat uuringut selgitamaks rahulolu kinnisvaramaaklerite teenusega Eestis. 

Uuringu eesmärgiks oli saada faktidel põhinevat informatsiooni, milliste oluliste maaklerteenuse aspektidega on inimesed enim rahul ja vastupidi – rahulolematud.  

Uuritakse ka eestimaalaste arvamust, kas kinnisvaramaaklerid peaksid omama vastavat kutsetunnistust. Uuringu valim on kokku suurusjärgus 70 000 ja hõlmab nii neid, kes on otsustanud oma kinnisvara müüa või rendile pakkuda ilma maakleri vahenduseta kui ka neid, kes maakleriteenust kasutanud.

Andmete kogumiseks kasutatakse internetiküsitlust. Uuringutulemused avalikustatakse Äripäeva Kinnisvarakonverentsil 18. veebruaril.

Dive uuringute juhi Tauno Mändla sõnul käsitletakse konverentsil muuhulgas seda, milline on rahulolumäär maaklerite kompetentsuse ning maaklerteenuse hinnaga. Samuti seda, millised on olulisemad tegurid, mistõttu osa kinnisvaramüüjatest otsustavad müüa iseseisvalt ilma maakleri abita ja kui suure tõenäosusega kasutaksid inimesed tulevikus kinnisvaramaakleri abi, kui neil tekiks vajadus müüa või rentida kinnisvara.

Äripäeva Kinnisvarakonverentsile on tänase seisuga registreerunud üle 180 osaleja. Vaata, kes juba osalevad konverentsil SIIN   

 

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806