Juba seitsmendat aastat selgitab vabaühendus Eesti Omanike Keskliit välja Koduomaniku Sõbra ja Koduomaniku Kiusaja tiitli.

- Ülle Madise on Koduomaniku Sõbra tiitli üks kandidaate
- Foto: Raul Mee
Kõigil inimestel on võimalik kuni kolmekuningapäevani hääletada portaalis
http://petitsioon.ee/sober2015 Koduomaniku Sõbra tiitlile kandideerivad:
- kodanikuaktivist Teele Pehk, kes Telliskivi asumiseltsi esindajana on seisnud vastu kinnisvaraarendaja ambitsioonidele- AS Elering, kes tõstis tehnorajatiste talumistasusid maamaksu tasemele- Riigikohus, kes on mitmete lahenditega taganud omandi põhiseadusliku kaitse- Sihtasutus KredEx, kes jätkab elamute energiatõhususe tõstmise toetamist- Uus ehitus- ja planeerimisseadustik, mis peaks lihtsustama ehitus- ja planeerimistegevust- õiguskantsler Ülle Madise, omanike põhiseaduslike õiguste eest seisja.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Koduomaniku Kiusaja tiitel läheb asutusele, organisatsioonile, ettevõttele või eraisikule, kes 2015.aastal on paistnud silma erakordselt ükskõikse suhtumisega koduomanike muredesse, oma kiusliku ja läbimõtlemata tegevusega põhjustanud koduomanikele lisamuresid ja kulutuste tõusu.
Tiitlile kandideerivad Rail Balticu trassivalik, mis ei arvesta tiheasustuse elanike huve; Uus ehitus- ja planeerimisseadustik, mis suurendab bürokraatiat; Keit Pentus-Rosimannus, Nabala-Tuhala looduskaitseala läbimõtlemata ja kompensatsioonimehhanismideta loomise eest; Maksu- ja Tolliamet, raske kütteõli aktsiisitõusu koduomanikule ebamugava rakendamise eest; Tallinna linnavalitsus, diskrimineeriva suhtumise pärast kortermajadesse, kus ei ole asutatud korteriühistut ning Pro Kapitali Kalaranna arendus, mis ei arvesta piisavalt elanike huvidega.
2014. aastal pälvis koduomaniku sõbra tiitli telesaade Kodutunne ja Kiusaja tiitli Vabariigi Valitsus.
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.