• 30.12.15, 10:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Korteriühistuid huvitavad enim õigusküsimused

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) tõmbas detsembri lõpus Pärnus koolitusaastale joone alla. Koolitusüritustel osales aasta jooksul üle 3500 korteriühistu juhi ning EKÜL juhatuse liikme ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul pakkusid enim huvi õigusküsimused.
Korteriühistuid huvitavad enim õigusküsimused
  • Foto: Raul Mee
«Tänavune aasta oli korteriühistute õigusprobleemide osas oluline, sest Riigikohus tegi üle 10 korteriühistuid puudutava otsuse - seda on palju,» rõhutas Mardi. EKÜL juristide sulest valmib aasta lõpul Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi toel kõigile kättesaadav korteriühistuid ja korteriomanike ühisusi puudutavate Riigikohtu lahendite tasuta e-raamat. Teos on järjekorras neljas. Esimene raamat puudutas kohtulahendeid aastatest 1999-2012, teine 2013, kolmas 2014 ja neljas käsitleb 2015. aasta Riigikohtu vastavasisulisi kaasusi ning lahendeid.
«Juriidika on mõistagi kõige rohkem huvi tekitav valdkond,» kinnitas Mardi, kelle sõnul pöördutakse juristide poole aga kõikvõimalike muredega, nagu näiteks sooviga kohtu kaudu keelata naabril püütoni pidamine või kortermajas tantsukoolituse korraldamine.Vältimaks aastaid vältavaid ja raha nõudvaid juriidilisi vaidlusi, soovitab Mardi ühistu juhtkonnal omada igakülgset ülevaadet korteriomanike eluaseme heaoluga seotud muredest ja selleks vajalikest töödest ning kulutustest. « Kui korteriomanikul on mure, näiteks sein hallitab, tuleb ühistul sellega viivitamatult tegelda. Kohtupraktikast tuleneb vajalike kulutuste mõiste, mis tähendab, et ühistul on kohustus hakata sellega tegelema. Kui seda ei tehta, on tänases kohtupraktikas korteriomanikul õigus see ise ära teha ja teistel korteriomanikelt sisse nõuda. Et seda ei juhtuks ja igaüks iseoma tarkusest midagi parandama ei hakkas, peabki ühistul toimuvast hea ülevaade olema,» rõhutas Mardi.Veel huvitas inimesi renoveerimine - näiteks uued tehnoloogiad, tööde maksumus, erinevate seadmete tasuvus, riiklikud toetused.  Samuti pakkus koolitustel osalenud ühistujuhtidele huvi raamatupidamine - majandusaasta aruanded, majandamiskulude arvestamise alused ja revideerimine.
Eesti Korteriühistute Liit asutati 1996. aastal. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele