25. jaanuar 2016

Eesti turul on stabiilsust

Autor: pixabay.com

Baltimaades, kaasa arvatud Eestis, on kinnisvaraturg praegu stabiilne. Välisinvestori jaoks on üheks siia investeerimise motivaatoriks Kesk-Euroopast ja Skandinaaviast suurem tootlus, märkis Eversheds Ots & Co kinnisvaravaldkonna eest vastutav partner Randu Riiberg. “Samas on turg ja investeerimisobjektid väikesed ja sisenemine seetõttu kulukam, mis välisinvestoreid siit eemal hoiab," lisas ta.

Balti turg sobib kohalikule investorile

Seega tegutseb meil palju kohalikke investoreid. Sealjuures on seadusemuudatused kasvatanud ka pensionifondide huvi ja võimalusi turul osalemiseks. “Välisinvestorid otsivad suuremaid objekte või kinnisvaraportfelle, nende eelis kohalike investorite ees on tihti suurem investeerimissuutlikkus,” lausus ta.

 

Ka soodsad laenutingimused (ja tootlikkus) soosivad nii Eesti, Läti kui ka Leedu kinnisvaraturgu. “Vaid selle baasilt võiks oodata stabiilsust, või isegi kerge tõusva trendi jätkumist,” oli Riiberg tuleviku suhtes optimistlik.

 

Ärikinnisvara stabiilsemas positsioonis

Erinevas seisus on elukondlik- ja ärikinnisvara. “Elukondliku kinnisvara turg sõltub kohaliku ostja maksejõust ja võib olla seetõttu suurema riski all. Ärikinnisvara puhul on näha, et omanike kohustuste struktuur on parem ning isegi vakantsi tekkimine ei tohiks ärikinnisvara hinda tugeva löögi alla panna," märkis ta. "Kui tulekski tagasilöök elukondliku kinnisvara turul, siis ärikinnisvara peaks olema paremas positsioonis,” lisas ta.

Negatiivsete arengute korral võivad Riibergi hinnangul probleemseks muutuda uusarendused – seda ka äripindade puhul. "Veel kord ütlen, et arendajate bilanss on üldiselt parem kui 2007. aastal ning seega on tulevikustsenaariumid kindlasti positiivsemad,” kinnitas ta. Probleemid võivad süveneda, kui Rootsi majanduses peaks tagasilöök tulema või Soome majandusel senisest veelgi halvemini minema.

Euroopa kinnisvaraturu trendidest kirjutab pikemalt Äripäev

Autor: Äripäev.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806