29 detsember 2016

Endover alustab teise loftidega maja ehitamist

Volta Loftid  Foto: Endover

Endover Kinnisvara juhatuse liige Robert Laud avalikustas täna, et kinnisvaraarendaja alustab 2017. aastal 6-7 miljoni eurose ehitusmahuga Volta Loftide rajamist aadressil Tööstuse 47d.

Volta Loftid tulevad seega ajaloolises Volta tehase kvartalis äsja valminud äri- ja eluhoone 47b Loftide kõrvalmajja. Laud ütles, et Endover on Tallinna linnaplaneerimise ametisse sisse andnud ehitusloa taotluse ja kui see tuleval aastal saadakse, algab ka ehitustegevus.

Tööstuse 47d, mis ehitatakse ümber Volta Loftideks  Foto: Google

Praegu näitab ehitisregister nelja maapealse korrusega Tööstuse 47d tootmishoone suletud netopinnana 5 105 ruutmeetrit. Laud tõdes, et kunagi Volta peamajana ja hiljem osaliselt mööblitootja Fleming laona kasutatud vana tööstushoone jääb välismõõtmetelt samaks, kuid ruutmeetreid lisandub hoonesse projekteeritud vahelahede arvelt, mille vastu ei ole ametnikel midagi.

Kaugemas tulevikus kavatseb Endover kogu Volta kvartali välja ehitada ning hoovis olevad angaarid lammutada. Angaaride asemele tuleb park ning laste mänguala. Loftideks kujundatakse kõrgete lagedega vanad tööstushooned, mida ei lubata lammutada.

47b Loftide kortereist on umbes 25% müüdud investoritele, kes plaanivad hakata ostetud kortereid üürile andma, ütles Laud Kinnisvarauudised.ee-le. Maja kaks täielikult välja ehitatud ning sisustatud näidiskorterit on müüdud aga inimestele, kes tõenäoliselt tulevad sinna ise elama.

Ehitisregistri andmetel on 47b Loftide äri- ja eluhoones 49 eluruumidena registreeritud korterit ja 10 mitteeluruumist korteriomandit, mis omakorda jagunevad büroodeks, kaubaduspindadeks ja kohvikuks. 39 korterit on kinnisvaraarenduse projektilehe andmetel leidnud praeguseks juba ostja.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806