Puidust väikemajade tootja Greencube pääses kriisipiirkondadesse mõeldud kärgmajakesega äriideede konkursil Ajujaht 30 parima sekka. Ühte merekonteinerisse mahuvad kaheksa majakese detailid.
Järgmisel kuul valitakse enam kui 300st konkursil osalenust välja seitse järgmisse vooru edasipääsejat, lõppvoor peetakse aprillis. Läänemaal maju tootva Greencube pagulasmajakestel on konkursil head väljavaated, kirjutas
Tööstusuudised.ee. “See töö on üks kõige kõrgema hinde saanutest,” kommenteeris žürii liige Krista Kink Tallinna ettevõtlusametist. “Väga innovaatiline ja põnev lahendus.”
Kriisimajakeste väljatöötamisel võeti eeskujuks mesikärg. Põrandapinda on kärjekannus 12,5 m2, millest piisab kodu kaotanud põgenikeperele hädapäraseks ajutiseks elamiseks. Majake koosneb kümnest ristkihtpuitplaadist soojustatud detalist, mille kaks meest jõuavad selle ainult kruvikeeraja abil paari tunni jooksul kokku panna. Külg külje kõrvale paigutades on võimalik majakestest luua miniküla ja hiljem ehitist teisel otstarbel kasutada.
Kärgmaja konstruktsioon on tugev ja ilmastikukindel, peab näiteks vastu lume raskusele. Majal on lamekatus, pakettaken ja lukustatav välisuks. Maju saab transportida merekonteineri või helikopteriga.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?