9. märts 2017

Gornischeffi fookuses rõiva- ja ehituspoed

Ruben Gornischeff
Autor: Andres Haabu

Kaubanduskeskusi arendava ja haldava Capfieldi juhatuse liige Ruben Gornischeff rääkis, kuidas kahekorruselised keskused rõivakauplustele välja üüritakse ning mis on plaanis ehitada Assakule.

Teemaveebile kaubandus.ee’le antud intervjuus ütles Gornischeff, et plaanib osaliselt kahekorruseliseks laiendatavasse Norde Centrumi tuua mitmeid noortele ja soodsama hinnaklassi rõivapoode, mida teistes konkureerivates kesklinna ostukeskustes ei ole. Uksed avab keskus uue nime, Nautica, all.

Ka teine Capfieldi suur kaubanduskeskus Lasnamäe Centrum vahetab välja üürnikke ning keskendub moele. Kahekorruseliseks muutub Lasnamäe Centrum peale laiendamist.

Tallinna piirest väljaspool , Assakul, asuvale krundile tahab Capfield Gornischeffi sõnul ehitada suure ehitus- ja sisustuskaupu pakkuva poe. Millal see kaubanduskeskus valmib ja kas üürnikud leitakse Eestist või välismaalt, on praegu veel vara öelda.

Lähiaastate kaubanduspindade üüri kohta ütles Gornischeff, et hindu on üha raskem tõsta, kuna Tallinna ja Harjumaale tuleb ruutmeetreid järjest juurde. Lasnamäe Centrumis saavutas Capfield hinnakasvu üürnike väljavahetamisest.

“Hetkel saan küll öelda, et järjekord on ukse taga,” kommenteeris ta. “Kuid see järjekorra mõiste vajab täpsustamist. Loomulikult on selliseid üürnikke, kes on valmis keskusesse tulema, ja teiselt poolt selliseid, keda tahetakse keskusesse, aga nad ei ole valmis tulema. See seis on ajati ning keskuste lõikes erinev.”

Mis põhimõtete järgi Capfeild oma kaubanduskeskustes üüri arvestab ja kui suur osa 2016. aasta 3%-lisest keskmise üürihinna tõusust tuli lepingute indekseerimisest, loe kaubandus.ee-st.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806