• 11.04.17, 21:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soome firma rajab 14 mln eurose kasevineeritehase

Soome Metsä Groupi metsatööstusettevõte Metsä Wood ostis Pärnu linnas 850 000 euroga 10hektarilise tööstuskrundi ja ehitab sellele 14 miljonit eurot maksva kasevineeritehase.
Soome firma rajab 14 mln eurose kasevineeritehase
  • Foto: Pixabay
Märtsis sõlmis AS Trigon Property Development Metsä Wood Eesti ASiga asjaõiguslepingu aadressil Kase tn 17 jagamisel moodustunud tootmismaa omandiõiguse üleandmiseks. Kinnistu suuruseks oli börsiteate kohaselt 104 476 ruutmeetrit ja käibemaksuta hinnaks 850 000 eurot. Ühtlasi informeeris Trigon, et viis sellega lõpule 2016. aastal sõlmitud ostu-müügi eellepingus kokkulepitud tehingu.
Kasevineeritehase ehitus on osa Metsä Woodi 100 miljoni euro suurusest investeerimisprogrammist, mille Metsä Wood avalikustas 2016. aasta juunis. Programm viiakse ellu aastatel 2017–2018. Uue tehasega luuakse ligikaudu 200 töökohta. Tehas alustab tootmist 2018. aasta teisel poolel.
„Metsä Wood investeerib kasevineeri tootmisesse üleilmse kasvava nõudluse paremaks rahuldamiseks. Uue tehase asukoht Pärnus tagab väga hea logistikaühenduse meie põhiturgudega. Kasespoon toodetakse Soomes ja töödeldakse vineeriks Pärnu tehases. See on suur investeering meie konkurentsivõime parandamisse. Kasevineeri tootmisvõimsus Pärnu tehases saab olema 50 000 kuupmeetrit aastas,“ kommenteeris Metsä Woodi tootmis- ja tehnoloogiajuht Jari Tikkanen.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Metsä Woodi Pärnu tehase ehitab Nordecon, mis rajab Kase tänavale tootmishalli koos olme- ja bürooruumidega 2018. aasta augustiks. Lepingu maksumus on enam kui 14 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.
EAS toetab Metsä Woodi kasevineeritehase rajamist 2017. aasta riigieelarvest 2 miljoni euroga.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele