31 mai 2017

EfTEN finantseerib Hortese laienemist

Hortese aianduskeskus Laagris  Foto: EfTEN

EfTEN Real Estate Fund III AS omandas sale-and-leaseback tehinguga Hortese aianduskeskuse kinnistu Laagris, teatas kinnisvarafond.

Hortes AS kuulub Livonia Partners’i portfelli. Sale-and-leaseback tehingu kogumaksumus on 3,1 miljonit eurot. Sellist tüüpi tehinguid kasutatakse käibevahendite tähtajaliseks vabastamiseks kinnisvara alt, et näiteks tootmis- või jaemüügiettevõtete põhitegevust laiendada.

EfTEN Real Estate Fund III fondijuht Viljar Arakas kommenteeris, et tegu on väga hea asukoha, atraktiivse pikaajalise üürniku, kestliku üüritaseme ja sobiliku tootlusega kinnistuga. „Hortes on unikaalse ärimudeliga, tugeva turupositsiooni ning kõrge kaubamärgi tuntusega jaemüüja Tallinnas,“ märkis Arakas lisades, et loodab koostöö laiendamisele uutesse asukohtadesse.

Hortes on Eesti juhtiv aiandus- ja kodukaupade jaemüüja ning suurim aianduskeskus Balti riikides. „Meie strateegiaks on keskenduda jaeärile ning selle arendamisele. Hortese kontseptsioon on end tõestanud ning me oleme valmis oma ettevõtte arengule tempot juurde lisama,“ kommenteeris tehingut alates 2007. aastast Hortest juhtiv Kristian Kalgan.

Hortese aianduskeskus asub Tallinna külje all Laagris aadressil Seljaku 4a, 4b ja 2a. Hoone on ehitatud 2006. aastal. Kinnistu kogupind on 15 598 ruutmeetrit ja hoone kogupind 3 470 ruutmeetrit. Kinnistul on ka väljas asuv müügiala ning 146-kohaline parkla.

Investeerimisfond EfTEN Real Estate Fund III AS viis kevadel läbi fondi kolmanda avaliku aktsiaemissiooni, mille käigus kaasati 6,3 miljonit eurot. Raha paigutatakse lisaks Hortesele ka Selveri arendusse, mis asub samuti Laagris. Ühtlasi on fondil plaanis investeerida osa kaasatud kapitalist DSV Riia logistikakeskuse ümberehitusse.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806