31. mai 2017

Tark maja lubab muretult puhata

Puhkus Maldiividel
Autor: Pixabay

Nutilahendused võimaldavad pererahva puhkusele minnes vooluvõrku ununenud seadmed välja lülitada ning inimeste äraoleku ajal isegi aiatöid teha.

Süsteem, kuhu ühendatakse nii turvalahendus kui ka kümned muud eluaseme funktsioonid, toimetab vastavalt pererahva vajadustele ning suunistele edasi iseseisvalt, ammutades otsustamiseks vajalikku infot rohkete sensorite kaudu.

Nii reageerib tark maja näiteks liikumisele, akna purunemisele, tulekahjule, vee- ja gaasiavariile, hoolitseb avarii korral veevarustuse sulgemise eest ning annab toimuvast operatiivselt pererahvale nutiseadme vahendusel märku. „Muuhulgas tunneb süsteem ära koduseadmed, mille puhul on oht, et need võivad vooluvõrku ununeda ning lülitab pererahva kodunt lahkudes vastavatest pistikutest voolu välja,“ selgitas targa maja lahendusi tootva JUNGi Eesti esindaja Mark Melts pressiteate vahendusel.

Aiatöödest on targa maja süsteem valmis üle võtma kastmise ja kasvohoone ventileerimise, reguleerides oma toimetusi vastavalt ilmale.

Lisaks saab targa maja süsteemile usaldada elanike jäljendamist, et n-ö soovimatuid külalisi peletada. „Automatiseerides aknakatete liikumist ja valgustuse süttimist, raadio või televiisori mängimist võib tark maja isegi jäljendada pererahva kodus viibimist, aidates seeläbi vargaid eemal hoida. Funktsioone saab seadistada automaatselt toimima kindlaksmääratud päevadel ja kellaaegadel või panna juhinduma ilmastikuoludest. Käsklusi erinevate funktsioonide automaatseks juhtimiseks saab süsteemi sisestada aga pea lõputult,“ ütles Melts.

JUNG on 1912. aastal Saksamaal asutatud ettevõte, mis toodab lüliteid, pistikupesasid ja KNX standardil põhinevaid targa maja lahendusi.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806