PERHi apteek ajas tülli

BENU Apteek
BENU Apteek

Tallinnas Mustamäel asuvas Põhja-Eesti regionaalhaiglas (PERH) käib üürivaidlus, kus senine üürnik Terve Pere Apteek keeldub välja kolimast ning üürikonkursi võitnud BENU Apteek ei saa seetõttu tegevust alustada.

Vaidlusse sekkus ka ravimiamet, mis peatas Terve Pere Apteegi tegevusloa kehtiva üürilepingu esitamiseni. Terve Pere Apteek väidab, et neil on PERHi ruumide kasutamiseks üürikokkulepe 2020. aastani, kuid ei ole ravimiametile dokumente esitanud.

Benu Apteek teatas samas oma valmidusest avada PERHi apteek 72 tunniga, kui Terve Pere Apteek ruumid vabastab.

“Benu on konkursi võitmisest saadik PERHis tegutsema asumiseks ettevalmistusi teinud ning väited nagu oleks Eestis olemas ainult üks asendamatu firma, kes suudab apteegiteenust pakkuda, ei vasta tõele,” ütles tegevjuht Kaidi Kelt. “Kuna konkursi tingimusi ega tulemusi keegi ei vaidlustanud, olime valmis alustama nii nagu üürileping ette näeb - eelmisel esmaspäeval. Meil on laos ootamas mööbel, valgustid, teenindamiseks vajalikud arvutid. Meil on ettevalmistatud vajalik sortiment. Meil on olemas PERHi apteegis töötama hakkavad proviisorid, kellel ei ole võimalik ettenähtud töökohale asuda.”

Benu tegevjuhi sõnul piisaks võtmete kättesaamise järel 12 tunnist, et apteek oleks sisustatud ja valmis ravimiameti ülevaatuseks. Kui ravimiamet väljastab seejärel tegevusloa, kulub 48 tundi, et ravimid sisse tellida ja apteegi uksed avada.

BENU Apteek on üleeuroopaline apteekide võrgustik. Eestis tegutseb Benu nime all üle 160 apteegi, mille enam kui 400 proviisorit ja farmatseuti.

Loe üürivaidluse tagamaadest pikemalt Äripäevast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised