18 jaanuar 2018

Metro Capital hakkas ise ehitama

Koos Kiikri residentside B-maja maksimumkõrguse saavutamisega tähistas Metro Capital enda asutatud Kiikri Ehituse esimese tegevusaasta täitumist.  Foto: Metro Capital

Tuntud kinnisvaraarendaja Metro Capital otsustas juba aasta tagasi ise ehitama hakata, kuna keerulised olud ehitusturul ei võimaldanud kortermaju õigeaegselt valmis saada ega kvaliteeti tagada.

Varem tegeles Metro Capital üksnes kinnisvaraarendusega ning ostis üle kümne aasta ehituse sisse peatöövõtu korras. Viimase aasta-paari jooksul on aga ehituse peatöövõtjatel uusarenduste tähtaegse valmimise ning vajaliku kvaliteedi tagamisega üha rohkem robleeme. Peatöövõtjate probleemidele on oma avalikes sõnavõttudes tähelepanu juhtinud nii mitmed kinnisvaraarendajad kui ka suured ehitusfirmad.

Ehitusturu olukorrast lähtuvalt võttis Metro Capital vastu põhimõttelise otsuse ise Kiikri Residentside arendusprojekti ehitama hakata. Praegu on ettevõte oma otsuse, alltöövõtjate ning saavutatud ehituskvaliteediga väga rahul.

Eelmise aasta jaanuaris loodi Kiikri Ehituse nimeline firma, kuhu värvati vajalik oskustööjõud ning hakati kohe ehitama. Kiikri Ehituse juhatuse liige Urmas Kaasik ütles, et ettevõtte stardiaastat ilmestab 6 miljoni euroni küündiv käive, mis 2018. aasta plaanide kohaselt ületab juba 10 miljoni euro piiri.

Viimase kolme aasta jooksul on Metro Capital rajanud Tallinnasse ligi 400 uut korterit, sh Kiikri residentside kõrval asuvsse Tivoli elurajooni ja Pirita tee äärsesse projekti Meerhof 2.0.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806